Czy wiesz czym jest ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą?

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą zabezpiecza nas przed koniecznością samodzielnego pokrywania wydatków związanych z powypadkowym leczeniem.
/ 19.10.2017 12:30

Zapewnia ono pokrycie ze strony zakładu ubezpieczeń kosztów związanych z powypadkowym leczeniem szpitalnym, leczeniem ambulatoryjnym oraz zwrot wydatków poniesionych na leki, środki opatrunkowe i inne koszty związane ze świadczeniem na naszą rzecz opieki medycznej.

Warto dokładnie zapoznawać się z przedstawionymi nam ofertami, bowiem w niektórych ofertach wprowadzane są zapisy, który przewidują, że w przypadku niewielkich kosztów związanych z leczeniem np. do 100 euro, poszkodowany pokrywa je samodzielnie na miejscu, a następnie po powrocie z wyjazdu na podstawie przedłożonych dokumentów zakład ubezpieczeń dokonuje zwrotu wydatkowanej przez poszkodowanego kwoty.

Decydując się na zaakceptowanie powyższych zapisów powinniśmy na wszelki wypadek wziąć większą ilość pieniędzy w razie niechcianego wypadku. Jednocześnie należy żądać wydania dokumentów potwierdzających wydatki przez nas poniesiony w tarce wakacji w związku z leczeniem np.: zaświadczenia lekarskie, faktury, paragony itp.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA