7 grzechów głównych - 7 cnót głównych

warsztaty, spotkania, studenci
Austriackie forum kultury w Warszawie zaprasza na warsztaty rozwoju osobistego dla studentów psychologii, psychologów, psychoterapeutów, nauczycieli, osób zainteresowanych rozwojem osobistym.
/ 18.04.2008 10:00
warsztaty, spotkania, studenci
Co jest grzechem a co cnotą dla nas, żyjących tu i teraz? Czy 7 grzechów głównych i 7 cnót to kanon aktualny i uniwersalny nie tylko dla katolików?

Wielu z nas uważa, że myślenie w kategoriach grzechu o błędach i słabościach ogranicza opis człowieka i skazuje go na wieczne poczucie winy, a najwyższą z cnót definiuje, jako bycie z sobą samym w zgodzie.
Podczas warsztatów inspirowanych psychologią procesu (i nie tylko) nie będziemy odpowiadać na fundamentalne pytania i dyskutować na tematy wiary, ale spróbujemy zbadać to, co POMIĘDZY... grzechem a cnotą – chciwością a hojnością, zazdrością a miłością, lenistwem a pracowitością.

Przy okazji, być może, zdefiniujemy te pojęcia dla siebie samych. Czy wiara we własne sny jest pychą? Czy cnotą lidera jest zawsze pokora? Kiedy gniew naprawdę jest grzechem i nie bywa słuszny? Czy bohater może być cnotliwie cierpliwy? Czy seks może być nieczysty?
Zastanowimy się, jakie grzechy trzeba czasem popełnić, żeby dotrzeć do własnych cnót, czyli – inaczej mówiąc – naszego potencjału...

Zazdrość i miłość - warsztaty kreatywnej rozmowy
Porozmawiamy o słowach i uczuciach... Porozmawiamy o zazdrości i miłości, ich wpływie na sposób naszej rozmowy... Jak często nasze rozmowy to wygłaszane równolegle monologi, a nie dialog?
Jak często w relacjach i związkach posługujemy się od lat tymi samymi schematami porozumiewania się? Jak wiele czasu spędziliśmy na tzw. small talk, czyli męczących pogawędkach o niczym i powtarzaniu konwencjonalnych formułek?

Jak wiele jest rozmów, które pamiętamy jako niezwykłe, wzbogacające, głębokie i poruszające, pełne miłości? "Ludzie wielokrotnie zmieniali świat poprzez zmianę sposobu prowadzenia rozmowy" – uważa Theodore Zeldin, autor książki "Jak rozmowa zmienia twoje życie".

Skoro dobre rozmowy zmieniają świat na lepsze, to zmieniają także nas i nasze relacje. Podczas warsztatu poćwiczymy umiejętności tzw. kreatywnej rozmowy i postaramy się odkryć, co się na nią składa. Pobawimy się także w dziennikarzy...

Prześledzimy wzorce, którymi posługiwaliśmy się do tej pory komunikując się z innymi, a które nie są już satysfakcjonujące.

Przyjrzymy się temu, jak zmienia się nasz styl rozmowy w zależności od rozmówcy. Kto i do kogo wtedy mówi?

Inspiracje: psychologia procesu, "Jak rozmowa zmienia twoje życie" Theodore'a Zeldina, wybrane koncepcje teorii komunikacji i publikacji Bandlera, Grindera, publikacje prof. Jerzego Bralczyka, creative writing, "W co grają ludzie?" A. Berne’a

Prowadzi Anna Twardowska – absolwentka Dwuletniego Studium Psychologii Zorientowanej na Proces. Uczestniczy w szkoleniu dyplomowym Instytutu Psychologii Procesu. Prowadzi terapię indywidualną, dla par i grup wg metody Arnolda Mindella pod superwizją dyplomowanego nauczyciela. Praktyk masa żu Ma-uri® i Ma-uri® Bodywork (odbyła cykl szkoleń w Instytucie Ma-uri w Danii oraz miesięczne szkolenie w Nowej Zelandii). Interesuje się wykorzystywaniem pracy z ciałem oraz mądrości rdzennych kultur w terapii, rozwoju osobistym a także w pracy z grupami. Z wykształcenia jest dziennikarką.

26 kwietnia (sobota) - godz. 10.00 - 18.00 (z przerwa obiadowa)
27 kwietnia (niedziela) - godz. 10.00 - 16.00 (z przerwa obiadowa)
ul. Próżna 8
Opłata: 30 PLN (warsztat finansowany)
Uwaga: Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Natalia Wawrzewska
Austriackie Forum Kultury w Warszawie
Tel. 0048 22 620 96 20, 21 wew.221
Fax. 0048 22 620 10 51
ul. Próżna 8
skr. poczt. 814 / p.o. box 814
00-950 Warszawa
www.austria.org.pl

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA