Słysząc coś takiego, możesz ograniczyć się do zdawkowej odpowiedzi, np.: „Bóg jeden wie”. Będzie to sygnał dla rozmówcy,
że nie chcesz rozwijać tematu.
2. Ile zarabiasz?
Zamiast podawać kwotę, odbij piłeczkę i zapytaj: „A ty?”. Albo odwołaj się do swoich zasad („Wybacz, z nikim nie rozmawiam o swoich zarobkach”). Pytający nie powinien poczuć się urażony.
3. Dlaczego byłaś w szpitalu?
Jeśli nie uśmiecha ci się opowiadać o swoich dolegliwościach, powiedz krótko: „Chorowałam”. Rozmówca zrozumie, że nie masz ochoty wdawać się w szczegóły.
4. Kiedy wreszcie wyjdziesz za mąż?
Jeżeli pytający wie, że temat jest dla ciebie drażliwy (bo np. niedawno rzucił cię chłopak), użyj protekcjonalnego tonu i powiedz z uśmiechem: „Byle kto mnie nie interesuje. Szukam kogoś wyjątkowego”.
5. Ile masz lat?
Na tego rodzaju niedyskrecję najlepiej odpowiedzieć wymijająco, np.: „Szczęśliwi czasu nie liczą”. Mężczyznę możesz nawet pouczyć, że kobiet o wiek się nie pyta.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!