Randki w Internecie fot. Fotolia

Randki internetowe - portale randkowe

Jesteś singielką i bezskutecznie szukasz swojej „drugiej połówki”? Zaglądaj na internetowe portale randkowe. Radzimy, jak szukać miłości w sieci
/ 02.01.2013 06:55
Randki w Internecie fot. Fotolia
Często unikamy serwisów towarzyskich, poszukując partnera na życie. Obawiamy się, że sieciowe znajomości są ryzykowne, nietrwałe i mogą przerodzić się co najwyżej w niezobowiązujący flirt. To nie do końca prawda. Portalom randkowym swoje istnienie zawdzięcza niejeden udany związek! Jak jednak w przepastnej sieci odwiedzanej przez setki tysięcy użytkowników znaleźć kogoś naprawdę wartościowego?

Najpierw wybierz właściwy portal


Możesz zarejestrować się jednocześnie w kilku serwisach, jednak w większości darmowe jest tylko ich przeszukiwanie. Aby zamieścić swój anons (i oczekiwać odzewu od zainteresowanych mężczyzn), musisz uiścić wskazaną przez portal opłatę (zazwyczaj jest
to ok. 100 zł jednorazowo lub ok. 10 zł miesięcznie). Zaś popularnych serwisów randkowych jest naprawdę niemało!
 • Mnóstwo osób odwiedza takie portale jak: sympatia.pl; e-darling;
 • Osoby wierzące (katolicy) często odnajdują się na: przeznaczeni.pl
 • Rodzice samotnie wychowujący dzieci rejestrują się na: zakochanyrodzic.pl
 • Seniorzy szukają miłości na: senior.randki.org
 • Osoby niepełnosprawne mogą się poznać m.in. na: ipon.pl/randki

Zaprezentuj się dobrze


Co warto powiedzieć o sobie przy wypełnianiu profilu w sieci? Przede wszystkim to, co jest zgodne z prawdą. Koloryzowanie
(np. odejmowanie sobie kilogramów czy lat) nie ma sensu, jeśli naprawdę zależy ci na nawiązaniu z kimś trwałej relacji. Co jeszcze warto mieć na uwadze?
 • Dobrze przemyśl, jakie swoje zdjęcie zamieścisz. Ważne, żeby było naturalne, wdzięczne i dobrej jakości. Pstryknięte komórką, na którym prezentujesz np. wydumaną seksowną pozę i głęboki dekolt, zachęci raczej poszukiwacza przelotnych miłosnych przygód, a nie mężczyznę poważnie zainteresowanego małżeństwem.
 • Ciekawie opisz swoje zainteresowania. Najlepiej, żeby było to coś nieszablonowego, co wyróżni cię z grona innych pań prezentujących się na tym samym portalu. Raczej nie pisz więc: „Pasjonuję się kinem, muzyką i podróżami”, ponieważ takie hobby deklaruje dziś prawie każdy i nie ma w tym nic oryginalnego. Jednak, gdy wspomnisz np. (ale zgodnie z prawdą!): „Uwielbiam muzykę klasyczną, a szczególnie Mozarta – zwrócisz na siebie uwagę!
 • Sprecyzuj dokładnie swoje oczekiwania dotyczące potencjalnego partnera (jak ma wyglądać, w jakim powinien być wieku, jakie wykształcenie i cechy charakteru preferujesz itp.). Pamiętaj, im bardziej szczegółowo wejdziesz w temat, tym łatwiejsze będą twoje poszukiwania. Zaproszeń być może nie będzie wiele, ale za to od właściwych mężczyzn.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo


Niestety zawsze może się zdarzyć że facet, z którym spotkasz się w sieci, to zwykły oszust. Choćby wyłudzacz numerów telefonicznych lub adresów, na których sprzedaży można zarobić. Albo łowca numerów kont, które potem zostają bezwzględnie okradane. Pewnym ryzykiem obarczone są też spotkania twarzą w twarz z nowo poznanymi mężczyznami. Trudno bowiem przewidzieć, czy sympatyczny przystojniak, z którym od miesiąca wymieniamy się e-mailami, równie miły okaże się na randce zaplanowanej np. w opustoszałym parku. Jak zatem uniknąć niebezpieczeństw?
 • Nikogo nie informuj o sobie zbyt szczegółowo. Pamiętaj, numer konta, telefonu, adres e-mailu czy zamieszkania to dane, których nigdy nie powinno się upubliczniać!
 • Na randki „w realu” umawiaj się zawsze w miejscu, gdzie jest dużo ludzi. Będziesz czuła się pewniej, gdyby mężczyzna, z którym się spotkasz, zaczął np. nieodpowiednio się wobec ciebie zachowywać.
 • O miejscu planowanego spotkania poinformuj kogoś z przyjaciół. Najlepiej niech ktoś zadzwoni do ciebie w trakcie spotkania, żeby upewnić się, czy wszystko w porządku. Zaufanie jest oczywiście ważne, ale ostrożność też!
 • Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia, że zamiary osoby, z którą flirtujesz online, są nieuczciwe – zakończ tę znajomość. Czerwona lampka powinna ci się zapalić także wtedy, gdy druga strona opowiada coś nieprzyzwoitego, używa w rozmowie wulgaryzmów lub zdradza zaborczość czy skłonność do zazdrości. Nie warto przecież wikłać się w związek, który zamiast szczęścia może przynieść tylko wielkie rozczarowanie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!