Święta- za co je kochamy, a za co nienawidzimy?

Jedni nie mogą się ich doczekać, a inni marzą, aby się wreszcie skończyły. W czym tkwi fononem bożonarodzeniowej magii?
/ 22.12.2017 11:52

Jedni nie mogą się ich doczekać, a inni marzą, aby się wreszcie skończyły. W czym tkwi fononem bożonarodzeniowej magii?

Święta- za co je kochamy, a za co nienawidzimy?

Fot. Depositphotos

Aura Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla wszystkich. To jeden, jedyny dzień w roku, który owiany jest wyjątkową magią oczekiwania, radości i świątecznej krzątaniny. To również doskonały moment do rodzinnych spotkań, na które w ciągu roku czasami brakuje okazji. To właśnie w Wigilię, wszyscy wspólnie zasiadamy do stołu. Czy jednak, święta to same zalety? Niestety. Nie każdy przezywa je tak samo.
 

Kochamy Boże Narodzenie za:

  • wyjątkowy nastrój, którym nas otacza: tajemniczość, ciepło i wspólną bliskość
  • chwilę oddechu, który pozwalają złapać i zastanowić się chwilę nad tym co mamy
  • możliwość przypomnienia sobie beztroskiego dzieciństwa
  • wyjątkowe zapachy: pierniczków, domowego ciasta, przyprawy korzennej i mandarynek - to wszystko sprawia, że stajemy się zrelaksowani i na chwilę odrywamy się od codziennej gonitwy i skupiamy się na tym co najważniejsze, na rodzinie.
  • radość jaką daje obdarowywanie najbliższych. Sprawianie innym przyjemności, nawet drobnych, działa na nas jak balsam na duszę. Dzięki temu czujemy się potrzebni, kompetentni i wyjątkowi.

Dlaczego niektórzy nie znoszą świąt?

  • Dla niektórych, Boże Narodzenie to wyjątkowo trudny okres. Czas, zadumy i powrotów do momentów, o których wolelibyśmy zapomnieć.
  • Magia świątecznej wieczerzy nie sprzyja tym, którzy nie mają własnego, pewnego kąta lub rodzinnego domu, w których ktoś na nich czeka.
  • To czas próby dla tych, których świąteczne standardy - kupowanie karpia, choinki i licznych prezentów, przewyższa zasobność portfela. Wielu z nas, zadłuża się, aby spełnić oczekiwania najbliższych.
  • To trudny moment, dla osób samotnych. To właśnie w tym okresie najbardziej nasilają się symptomy depresyjne, a nawet samobójcze.

Pamiętaj! W trakcie świątecznych przygotowań, nie zapominaj o tych, którzy nas najbardziej potrzebują. Wspieraj akcje charytatywne, dla osób biednych i samotnych. Zaangażuj się np. w akcję ŚWIĄTECZNEJ PACZKI, tu nawet twoja pomoc będzie nieoceniona! Pamiętaj - nawet najdrobniejsze datki, czy produkty, mogą sprawić, że czyjeś święta, znów staną się piękne.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!