kobieta z infekcją fot. Adobe Stock

Skuteczność leków przeciwgrzybiczych Gynoxin Optima

Infekcja pochwy to choroba, która dotyka ok. 75% kobiet. Jakie leki powinnyśmy wybrać, by szybko i bezpiecznie uporać się z problemem? Czy domowe sposoby mogą wyleczyć infekcję? Poznaj nasze rady!
27.02.2019 14:23
kobieta z infekcją fot. Adobe Stock

Jeśli czujesz nieprzyjemny zapach w okolicach intymnych, zauważyłaś zaczerwienienie, pieczenie lub towarzyszą temu serowate upławy, to prawdopodobnie dopadła cię infekcja intymna. Sprawdź, co musisz wiedzieć o profilaktyce tej dolegliwości.

Leczenie infekcji pochwy – na czym polega?

kobieta

Kobieta, która boryka się z problemem infekcji intymnych, powinna uzbroić się w wytrwałość i cierpliwość. Leczenie zależy od szybkości działania i doboru właściwego leku do walki z nim. W tym wypadku domowe sposoby niekoniecznie okażą się skuteczne. Kuracja w przypadku infekcji intymnej polega na: przestrzeganiu zasad higieny, przyjmowaniu preparatów zawierających w swoim składzie bakterie kwasu mlekowego oraz zastosowaniu odpowiednich leków, które mogą mieć różną postać. Należy pamiętać, że rolą probiotyków jest wspomaganie leczenia lub profilaktyka infekcji intymnych, nie zaś samo leczenie. Do wyleczenia infekcji intymnej niezbędny jest odpowiednio dobrany lek. 

infografika

Najpowszechniejszym podziałem tych środków jest rozróżnienie ich na dopochwowe i doustne. Zarówno jedne, jak i drugie, mają potwierdzoną skuteczność. Leki doustne dostępne na receptę przyjmuje się standardowo (chyba, że lekarz postanowi inaczej), jednak często lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie leku dopochwowego działającego bezpośrednio w miejscu infekcji. 

Kapsułki dopochwowe – jakie wybrać?

kobieta z infekcją

Zasadniczą różnicą między tabletkami doustnymi, a preparatami dopochwowymi jest czas działania. Przez to, że kapsułki dopochwowe trafiają bezpośrednio do źródła problemu, szybko odczuwamy ich skuteczność. Dzięki nim odbudowuje się mikroflora bakteryjna pochwy. Zawarte w kapsułkach pałeczki kwasu mlekowego odpowiadają za utrzymanie prawidłowego odczynu środowiska, co z kolei zapobiega rozprzestrzenianiu się drożdżaków i bakterii.

infografika

Teraz bez recepty dostępny jest również lek dopochwowy GYNOXIN® Optima. Te kapsułki dopochwowe nie tylko szybko eliminują objawy, ale też w 3 dni leczą infekcję intymną. Ich skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi.

Materiał powstał we współpracy z właścicielem marki Gynoxin OPTIMA

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!