Reklama

zabiegi odbudowujące szkliwo

Fot. Fotolia

Reklama

Remineralizacja - zabieg wzmacniający szkliwo

"Dentysta piaskuje zęby preparatem, który ma w składzie kryształy hydroksyapatytu, wbudowujące się w szkliwo i pogrubiające je" – mówi Iwona Gnach-Olejniczak, stomatolog z UNIDENT UNION Dental Spa. Mineralizacja daje natychmiastową ulgę przy nadwrażliwości. Zęby wzmacnia się też za pomocą preparatów fluorowych, którymi wypełnia się szyny nakładane na łuki zębowe pacjenta w gabinecie.
Pacjent kontynuuje terapię w domu z zastosowaniem substancji o niższym stężeniu jonów fluorkowych.

Licówki i bonding na pęknięcia i ukruszenia zębów

Gdy szkliwo jest już popękane lub ukruszone na powierzchniach siecznych, lekarz musi najpierw opanować przyczynę problemu. Najczęściej jest nią bruksizm. Leczenie objawowe polega na zakładaniu na noc ruchomego aparatu na zęby. Dentysta zaleca też badania ogólne, w tym na pasożyty, prowokujące często bruksizm.
Ukruszenia szkliwne odbudowuje się po wyeliminowaniu nawyku zgrzytania – najczęściej za pomocą bondingu lub licówek kompozytowych. Takie kompozytowe uzupełnienia nie wymagają ingerencji w tkanki zęba, kompozyt spaja się wyłącznie dzięki sile adhezji.

Reklama

Plomba na ubytki klinowe

Jeśli konsekwencją erozji szkliwa są ubytki klinowe, stomatolog wypełni je tak jak ubytek próchnicowy. Nie będzie musiał jednak opracowywać zęba, czyli po zmatowieniu powierzchni ubytku od razu wypełni go kompozytem.
Źródło: Materiały prasowe Unident Union Dental Spa
Zobacz także: Jak dbać o szkliwo? - 10 wskazówek!

Reklama
Reklama
Reklama
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!