Korzyści z drzemki w ciągu dnia - czy drzemka jest zdrowa?
Czasem kilka minut wypoczynku w ciągu dnia może zdziałać więcej niż niejeden lek! Dowiedz się, co może zdziałać drzemka

Możesz sobie na nią pozwolić, jadąc do pracy autobusem lub.... przy własnym biurku. Dowiedz się, jakie korzyści osiągniesz dzięki krótkiej drzemce w ciągu dnia!
Czy drzemka jest zdrowa?
Krótka drzemka nie zaburzy na pewno nocnego snu, wręcz przeciwnie – odstresuje cię i dzięki temu łatwiej będzie ci zasnąć wieczorem. Dodatkowo, drzemka w ciągu dnia może obniżyć ryzyko chorób serca, pobudzić umysł i zregenerować siły witalne do dalszego działania.
Kiedy najlepiej uciąć sobie drzemkę?
Możesz ją zrobić w dowolnym czasie – od wczesnego popołudnia, nie później jednak niż do 18.00. Aby drzemka miała działanie korzystne dla zdrowia i twojego samopoczucia, powinna trwać od 10 do 30 minut.
Jakie są korzyści z drzemki?
1. Pomaga sercu
Jeśli możesz sobie na nią pozwolić regularnie, np. 2–3 razy w tygodniu), o 30 proc. zmniejszysz ryzyko zapadnięcia na choroby układu
sercowo-naczyniowego. Jak to się dzieje? Taki krótki sen jest głęboko relaksujący i zmniejsza poziom stresu, który przyczynia się do zawałów i zatorów.
2. Pobudza umysł
Pod koniec drzemki organizm wydziela hormony – adrenalinę i noradrenaliny. Są one potrzebne do przebudzenia, a jednocześnie wpływają na lepsze ukrwienie mózgu. A to sprawia, że drzemka działa na umysł ożywczo i stymulująco, a do tego dostarcza energii na kolejną część dnia.
3. Pozwala wypocząć
Większość z nas cierpi z powodu niedoboru snu. Jeżeli więc i ty się nie wysypiasz, kilkanaście minut drzemki w ciągu dnia może radykalnie poprawić twoje samopoczucie.
Wszystko o zdrowym śnie:
Sposoby na 7 dolegliwości zaburzających sen
Jak rozpoznać paraliż senny?
Przegląd preparatów na spokojny sen
Jakie leki brać, żeby przestać chrapać?
Na podstawie artykułu Agnieszki Czechowskiej z Pani Domu