„Laryngologia alternatywna” – recenzja
Jeśli chcesz się dowiedzieć, czym jest konchowanie i świecowanie uszu i jak je przeprowadzić, jak stosować zdrowotne mieszanki ziołowe w inhalacjach, jak masować ciało, by zmniejszać odczucia bólowe czy co oznacza termin „joga palców”, sięgnij po książkę Elżbiety Kuc „Laryngologia alternatywna”.

- Redakcja zdrowie.wieszjak.pl

Książka Elżbiety Kuc „Laryngologia alternatywna” to praktyczny poradnik po obszarach związanych z medycyną niekonwencjonalną: przede wszystkim z konchowaniem uszu (temu zagadnieniu autorka poświęca praktycznie połowę książki), ziołolecznictwem, akupresurą, masażami i inhalacjami.
Czytelnik znajdzie w tym niemalże kieszonkowym poradniku nie tylko opisy i zalecenia związane z prezentowanymi metodami, ale też zdjęcia przedstawiające autorkę w czasie pracy i przydatne w stosowaniu danej metody schematyczne obrazki.
Jednym z najbardziej zaskakujących rozdziałów książki jest piąty zatytułowany „Mudry”. Dotyczy on specjalnego układania palców i dłoni, co służy komunikacji z energią witalną wewnątrz nas i pomaga „w wyrażeniu się jej poprzez usuwanie blokad umożliwiających jej swobodny przepływ i eliminację związanych z tym zaburzeń i napięć”.
Siłą książki są ponadto rozdziały poświęcone konkretnym schorzeniom lub problemom, takim jak ciało obce w uchu czy zapalenie ucha środkowego, które zawierają przydatne informacje dotyczące radzenia sobie z tymi dolegliwościami za pomocą naturalnych metod, np. olejków.
Jak zaznacza Elżbieta Kuc: metody, które opisuje, są zupełnie naturalne i nie zagrażają zdrowiu, jeśli są uważnie stosowane. Autorka nie dyskryminuje medycyny konwencjonalnej – często odsyła czytelnika do lekarza lub zaleca kontakt z konkretnym specjalistą (takim jak otolaryngolog). Po poradnik mogą więc bez obaw sięgnąć osoby, które nie są do końca przekonane do praktyk medycyny naturalnej.