Sposoby na przewianie – domowe metody [video]
Na szczęście sposoby na przewianie są bardzo przyjemne – warto zastosować je jak najszybciej po okresie wychłodzenia organizmu.
Często, gdy zaczynamy pociągać nosem, mówimy, że nas przewiało. Oznacza to, że nasz organizm stracił ciepło pod wpływem zimnego powietrza. Skutki takiego stanu bywają nieprzyjemne i są zależne od części ciała, której dotyczy przewianie.
Miejsca przewiania
Najczęstszym jest bowiem przewianie głowy i ucha. Towarzyszy im gorączka i uczucie zatkanego ucha. Często przy tym boli głowa.
Może nam się tez przydarzyć przewianie karku, szyi i pleców – wówczas odczuwamy ból karku i jego sztywność. Może też dojść do zapalenia korzonków.
Skutkiem przewiania najczęściej jest przeziębienie, które jest efektem spadku odporności. Pojawiają się wtedy: kaszel, katar, ból głowy i gardła.
Czy przewianie trzeba leczyć?
Jeśli czujemy, że nas przewiało, powinniśmy szybko zadziałać, by nie dopuścić do rozwoju infekcji. Warto wtedy wziąć gorącą kąpiel, po której poleca się wypicie gorącej herbaty z cytryną lub malinami. Rozgrzewająco działa też olejek kamforowy, który możemy wmasować w klatkę piersiową.
W przypadku przewiania sprawdza się też zażycie leku z ibuprofenem, jedzenie czosnku i witaminy C. Poznaj pozostałe domowe sposoby na przewianie na naszym filmie!
Polecamy:
5 niezawodnych sposobów na przewianie pleców
Wszystko o przewianym uchu