Reklama

Oparzenia słoneczne to nic innego jak podrażnienie skóry, następujące na skutek nadmiernego działania promieni słonecznych. Zwykle są wynikiem braku umiaru w opalaniu lub niestosowania odpowiednich kremów z filtrem. Jak sobie z nimi radzić?

Reklama

Co na oparzenia słoneczne?

Gdy czujesz, że przesadziłaś z opalaniem, jak najszybciej zejdź ze słońca. Jeśli udało ci się w porę zareagować i oparzenie jest łagodne (gorąca, zaczerwieniona skóra, lekkie pieczenie) możesz zastosować domowe metody: letni prysznic i kojące okłady np. z schłodzonych woreczków z żelem złagodzą nieprzyjemne doznania. Pamiętaj też o odpowiednim nawilżeniu skóry i zadbaj o to, by w kolejnych dniach chronić podrażnioną skórę przed działaniem promieni słonecznych.

Jeśli jednak skóra jest mocno zaczerwieniona, napięta, łuszczy się lub powstają na niej pęcherze, konieczne będzie użycie specjalnych preparatów na oparzenia słoneczne. Kremy, balsamy, pianki czy spraye łagodzące objawy oparzeń słonecznych bez problemy dostaniesz w
aptekach.

Jeśli oparzenia słoneczne są bardzo bolesne, lub towarzyszą im inne dolegliwości (np. wymioty, zawroty głowy czy omdlenia) koniecznie skontaktuj się z lekarzem.

Reklama

Czytaj także:

Czy wiesz, jak zdrowo się opalać?
8 powodów, dlaczego warto się opalać
Jakie leki mogą wywołać alergię na słońce?


Zobacz przegląd 5 skutecznych preparatów na oparzenia słoneczne:

Reklama
Reklama
Reklama
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!