Szafran - naturalny sposób na poprawę nastroju
Wykorzystaj naturalne właściwości szafranu i uchroń się przed skutkami przedwiosennej depresji!

- MW/Materiały prasowe
Właściwości prozdrowotne szafranu znane są od tysięcy lat. Już starożytni stosowali go w łagodzeniu objawów melancholii. To zwyczajowe zastosowanie znalazło potwierdzenie we współczesnych badaniach klinicznych. Po środki zawierające szafran warto sięgnąć zimą, kiedy to – z powodu niedostatecznej ilości światła słonecznego – częściej dopada nas przygnębienie, apatia i kłopoty z koncentracją.

fot. Fotolia
Skąd wynikają spadki nastroju?
Przygnębienie i smutek odczuwamy najczęściej jesienią, zimą i wczesną wiosną, kiedy brakuje nam światła słonecznego. Szacuje się, że problem ten może dotyczyć już co dziesiątego z nas. W łagodzeniu tych dolegliwości pomocne okazać się mogą środki zawierające szafran.
Jak działa szafran?
Szafran działa naturalnie, pobudza ośrodkowy układ nerwowy do wydzielania większej ilości dopaminy i serotoniny, czyli tzw. „hormonów szczęścia”. Gdy jest ich zbyt mało, pojawiają się problemy z obniżonym nastrojem i zwiększa podatność organizmu na uleganie stanom depresyjnym. Naturalne wspomaganie produkcji tych hormonów powoduje, że jesteśmy mniej narażeni na objawy przedwiosennej depresji, zmęczenia i spadku samopoczucia.
Na podstawie materiałów prasowych Szafranceum