Reklama

Drobne sprzeczki i kłótnie w związku są całkowicie naturalnym zjawiskiem. Co jednak, jeśli pozornie błahe sprawy rodzą głębokie konflikty? Justyna Glińska, psycholog z Poradni Psychologicznej Centrum-Ja podpowiada, co zrobić w takiej sytuacji.

Reklama

Jak odróżnić zwykłe sprzeczki od narastających konfliktów?

Drobne sprzeczki, kłótnie a czasem nawet tak zwane "ciche dni" zdarzają się niemal w każdym związku. To naturalny element relacji łączącej partnerów, i, o ile partnerzy potrafią znaleźć z nich wyjście, nie powinny nikogo martwić. Problem zaczyna się wtedy, kiedy powstałe konflikty narastają, a partnerzy zamiast szukać rozwiązania ranią się wzajemnie.

Skąd biorą się narastające konflikty w związku?

Narastające konflikty w związku mogą mieć różne podłoże: brak porozumienia w kwestii wzajemnych oczekiwań, wadliwa komunikacja czy lęk przed bliskością.

Reklama

Co zrobić, gdy znajdziemy się w takiej sytuacji?

Oddalający się od siebie partnerzy powinni przede wszystkim zastanowić się nad przyczyną zaistniałej sytuacji. Warto też jasno określić swoje potrzeby i oczekiwania w stosunku do partnera, jak i samej relacji. Jeśli osiągnięcie porozumienia jest niemożliwe, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy specjalisty, który wskaże nam drogę i pomoże uratować związek.

Reklama
Reklama
Reklama
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!