Aplikacja "Ratuj Życie" - nauka resuscytacji w telefonie

Dzięki aplikacji na telefon będzie można dowiedzieć się szybko, jak przeprowadzić pierwszą pomoc w miejscu zdarzenia /fot. Fotolia
Dzięki aplikacji "Ratuj Życie", którą można pobrać na telefon wysyłając SMS, możemy prześledzić, jak wykonuje się zabiegi ratujące życie krok po kroku. Aplikacja powstała w ramach Kampanii "Ratuj Życie", projekt pomysłu dwójki przyjaciół, Instruktorów Polskiej i Europejskiej Rady Resuscytacji. Aplikacja posiada akredytację Polskiej Rady Resuscytacji i jest oparta o międzynarodowe Wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji.
/ 30.06.2011 10:05
Dzięki aplikacji na telefon będzie można dowiedzieć się szybko, jak przeprowadzić pierwszą pomoc w miejscu zdarzenia /fot. Fotolia

Celem projektu “Ratuj Życie” jest podniesienie świadomości Polaków w zakresie ratowania ludzkiego życia. Dzięki wsparciu Polskiej Rady Resuscytacji, firmie Prophone Sp. z o.o. oraz pomocy wielu innych osób, powstała aplikacja e-mobile będąca głównym elementem Kampanii.

Jest to pierwsza w Polsce interaktywna aplikacja, która może zwiększyć przeżywalność osób doznających Nagłego Zatrzymania Krążenia. Komunikaty głosowe, tekst oraz zdjęcia dokładnie instruują użytkownika krok po kroku, co należy zrobić, by uratować komuś życie.

Aplikacja przygotowana została na dwie platformy systemowe telefonów komórkowych: ANDROID oraz JAVA. W planach na ten rok znajduje się wersja na telefony iPhone.

Aby pobrać aplikację, należy wysłać SMS – więcej informacji na WWW.RATUJZYCIE.EU

Aplikacja prowadzi użytkownika krok po kroku przez poszczególne elementy algorytmu RKO za pomocą zdjęć, tekstu oraz komunikatów głosowych.

Na chwilę obecną aplikacja posiada:

  • tryb ZDARZENIE, którego można zawsze użyć, gdy poszkodowana osoba będzie potrzebowała pomocy. Krok po kroku aplikacja przeprowadzi użytkownika przez podstawowe zabiegi ratujące życie
  • tryb TRENING, dzięki któremu można przyswoić wiedzę i zrozumieć zasady wykonywania podstawowych zabiegów ratujących życie oraz utrwalać i odświeżać wiedzę dot. Resuscytacji
  • opcję ZNAJDŹ AED, dzięki której, w sytuacji Nagłego Zatrzymania Krążenia u osoby poszkodowanej, można zlokalizować najbliższy Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED), co może wielokrotnie zwiększyć szansę na przeżycie poszkodowanej osoby
  • opcję DODAJ AED, dzięki której każdy użytkownik może brać czynny udział w tworzeniu Ogólnopolskiej Bazy AED, jeśli tylko poznał nową lokalizację urządzenia AED.

W ramach projektu stworzona została także ogólnopolska baza miejsc przechowywania Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych (AED). Jest ona dostępna zarówno w aplikacjach mobilnych jak i na stronie internetowej www.ratujzycie.eu. Opcja „Dodaj AED” daje możliwość ciągłego rozszerzania bazy poprzez przekazywanie informacji o miejscach nieuwzględnionych na liście bądź zmianach w lokalizacji.

Kontakt:

  • WWW.RATUJZYCIE.EU
  • kontakt@ratujzycie.eu
  • FACEBOOK.COM/RATUJZYCIE

Więcej: Kampania "Ratuj życie" - ratujmy osoby z Nagłym Zatrzymaniem Krążenia

Źródło: informacja prasowa, www.ratujzycie.eu /am

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA