Ból brzucha – problemy zdrowotne z powodu bidonu

dziecko fot. Fotolia
Jak to możliwe?
Marta Słupska / 28.11.2017 13:20
dziecko fot. Fotolia

Gdyby nie przezorność ojca, dziewczynka jeszcze długo mogłaby cierpieć na bóle brzucha i biegunki. Na szczęście powód jej problemów został wreszcie zlokalizowany.

Pleśń w trudno dostępnych miejscach

Mała córeczka 38-letniego Craiga Beresforda z Wielkiej Brytanii przez kilka tygodni narzekała na bóle brzucha, któremu towarzyszyły biegunki. Mężczyzna wraz z żoną zachodził w głowę, co może być powodem problemów dziewczynki – początkowo zakładał, że to wina diety, ale po zmianie sposobu odżywiania sytuacja nie uległa zmianie. Przeanalizował więc wszystko, co mogłoby wpływać na zdrowie dziecka, i doszedł do wniosku, że jedynym elementem, który pozostał niezmienny od czasu, gdy dziewczynka zaczęła skarżyć się na ból brzucha, jest bidon marki Sistema, z którego codziennie piła wodę.

Craiga dokładnie obejrzał więc bidon i zauważył, że mimo jego dokładnego czyszczenia, w jego środku w miejscach trudno dostępnych osadził się brud i czarny grzyb. Jak zaznacza mężczyzna, nie mógł on powstać od jedzenia czy kolorowych soków, ponieważ dziewczynka piła w nim tylko czystą wodę.

fot. Craig Beresford

Codziennie czyściliśmy butelkę (…) dzisiaj musiałem użyć ostrego noża, aby rozłożyć ją na części pierwsze. W środku aż roiło się od bakterii i brudu. Byliśmy przerażeni tym, że nasza malutka córka używała bidonu, który jest w takim stanie
– napisał na Facebooku.

Na post Craiga zareagowało ponad 50,000 osób. Wiele z nich pisało, że w bidonach tej samej firmy, które posiadają w domu, również zbierał się brud. Producent bidonów zabrał głos w tej sprawie i orzekł, że bidony należy czyścić zgodnie z instrukcją, która jest do nich dołączana.

Niezależnie od tego, z jakich pojemników piją wasze dzieci, radzimy dokładnie je czyścić, a przed myciem rozkładać na czynniki pierwsze. Nigdy nie wiadomo, czy nie pleśnieją od środka!

Dziecko skarży się na ból brzucha? Poznaj 5 sytuacji, kiedy powinniśmy iść z nim do lekarza!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA