Apteczka alergika fot. Fotolia

Co alergik powinien zabrać na wakacje - 3 preparaty

Jesteś alergikiem? Zobacz, co powinno znaleźć się w twojej wakacyjnej apteczce!
Marta Wilczkowska / 19.06.2015 13:46
Apteczka alergika fot. Fotolia

Każdy, kto doświadczył objawów alergii wie, że nawet wśród pięknych widoków i wspaniałego słońca, trudno o nich zapomnieć. Bez względu na to, czy masz w danej chwili objawy alergii, czy nie, warto przemyśleć zabranie ze sobą na wszelki wypadek odpowiednich preparatów. Poniżej przedstawiamy listę 3 rzeczy, o których naszym warto pamiętać przed wyjazdem.

1. Leki antyalergiczne

Odpowiednio dobrany lek pozwoli ci zapanować nad katarem alergicznym i innymi objawami alergii na pyłki. Warto też zadbać o to, by dany preparat nas nie otumaniał i nie sprawiał, że prześpimy nasze wakacje. Dlatego dobór odpowiedniego preparatu najlepiej skonsultować wcześniej z lekarzem lub farmaceutą.

2. Roztwór do wypłukiwania alergenów z nosa

Do wypłukiwania alergenów z nosa zaleca się stosowanie roztworu wody morskiej, który zawiera między innymi mikroelementy takie jak miedź i mangan mające korzystny wpływ na śluzówkę nosa oraz działanie antybakteryjne.

3. Kropelki do oczyszczania oczu

Gdy łzawią nam oczy, zarówno z powodu alergii, jak i np. uwierającego ziarenka piasku, szybkim sposobem na zaznanie ulgi jest przepłukanie oka sterylnym roztworem soli fizjologicznej (NaCl). Tego typu krople mają pH identyczne jak łzy, dlatego nie wywołują nieprzyjemnego szczypania w oczach. Można je nabyć w aptece w małych, poręcznych ampułkach do jednorazowego użytku.

A co dla dziecka?

Wyjazd na wakacje z dzieckiem wymaga dodatkowych przygotowań. Oprócz dmuchanego delfinka, rękawków do pływania, piłki i wiaderka z łopatką oraz całej masy innych „niezbędnych” rzeczy, warto zastanowić się również nad zawartością naszej wakacyjnej apteczki. Pamiętajmy, że nie każdy preparat stosowany przez nas, nawet ten z pozoru „niewinny”, możemy podać również dziecku. Dlatego warto przed wyjazdem udać się do lekarza i porozmawiać o odpowiednich preparatach dla dziecka w danym wieku lub poczytać informacje na opakowaniach i w ulotkach.

Zobacz także:

Na podstawie materiałów prasowych Allegra i Marimer

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!