Apteczka alergika fot. Fotolia

Co alergik powinien zabrać na wakacje - 3 preparaty

Jesteś alergikiem? Zobacz, co powinno znaleźć się w twojej wakacyjnej apteczce!
Marta Wilczkowska / 19.06.2015 13:46
Apteczka alergika fot. Fotolia

Każdy, kto doświadczył objawów alergii wie, że nawet wśród pięknych widoków i wspaniałego słońca, trudno o nich zapomnieć. Bez względu na to, czy masz w danej chwili objawy alergii, czy nie, warto przemyśleć zabranie ze sobą na wszelki wypadek odpowiednich preparatów. Poniżej przedstawiamy listę 3 rzeczy, o których naszym warto pamiętać przed wyjazdem.

1. Leki antyalergiczne

Odpowiednio dobrany lek pozwoli ci zapanować nad katarem alergicznym i innymi objawami alergii na pyłki. Warto też zadbać o to, by dany preparat nas nie otumaniał i nie sprawiał, że prześpimy nasze wakacje. Dlatego dobór odpowiedniego preparatu najlepiej skonsultować wcześniej z lekarzem lub farmaceutą.

2. Roztwór do wypłukiwania alergenów z nosa

Do wypłukiwania alergenów z nosa zaleca się stosowanie roztworu wody morskiej, który zawiera między innymi mikroelementy takie jak miedź i mangan mające korzystny wpływ na śluzówkę nosa oraz działanie antybakteryjne.

3. Kropelki do oczyszczania oczu

Gdy łzawią nam oczy, zarówno z powodu alergii, jak i np. uwierającego ziarenka piasku, szybkim sposobem na zaznanie ulgi jest przepłukanie oka sterylnym roztworem soli fizjologicznej (NaCl). Tego typu krople mają pH identyczne jak łzy, dlatego nie wywołują nieprzyjemnego szczypania w oczach. Można je nabyć w aptece w małych, poręcznych ampułkach do jednorazowego użytku.

A co dla dziecka?

Wyjazd na wakacje z dzieckiem wymaga dodatkowych przygotowań. Oprócz dmuchanego delfinka, rękawków do pływania, piłki i wiaderka z łopatką oraz całej masy innych „niezbędnych” rzeczy, warto zastanowić się również nad zawartością naszej wakacyjnej apteczki. Pamiętajmy, że nie każdy preparat stosowany przez nas, nawet ten z pozoru „niewinny”, możemy podać również dziecku. Dlatego warto przed wyjazdem udać się do lekarza i porozmawiać o odpowiednich preparatach dla dziecka w danym wieku lub poczytać informacje na opakowaniach i w ulotkach.

Zobacz także:

Na podstawie materiałów prasowych Allegra i Marimer

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/29.04.2018 21:24
U mnie koniecznie allertec, bez niego nie ma mowy o jakimkolwiek wyjeździe wakacyjnym, czy nawet wiosennym wypadzie. To moja najważniejsza pozycja.
/05.12.2015 17:52
jeśli dziecko jest alergikiem to specjalistyczne leki, które ma przepisane od lekarza podczas na przykład pylenia roślin. Najważniejsza jest adrenalina dla dzieci, które mogą dostać wstrząsu anafilaktycznego. Takie leki mogą uratować życie.