Rozmowa przez telefon

Czy telefony komórkowe czynią z nas egoistów?

Telefony komórkowe z założenia służą do ułatwiania kontaktów międzyludzkich. Dzięki nim możemy kontaktować się z osobą znajdującą się w dowolnym miejscu na świecie. Jednak powodują one także, że ich użytkownicy stają się mniej aktywni społecznie i wykazują egoistyczne zachowania, o czym czytamy w serwisie „Time”.
/ 27.02.2012 13:40
Rozmowa przez telefon

Telefony komórkowe zostały stworzone po to, aby ułatwiać kontakty międzyludzkie bez dużych nakładów pracy i w bardzo szybkim tempie. Dzięki nim możemy przekazać ważną wiadomość do osób znajdujących się w różnych częściach świata.

Według amerykańskich naukowców, używanie telefonu komórkowego może powodować u ludzi zachowania egoistyczne, a także brak chęci do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Maryland przeprowadzone na grupie dziewczyn i chłopców w wieku 20 lat, polegały na obserwacji ich zachowań w kontakcie z innymi ludźmi w  związku z korzystaniem z telefonów komórkowych. Co stwierdzili naukowcy?

Potrzeba życia w społeczeństwie i kontaktu z innymi osobami jest jedną z podstawowych potrzeb ludzkości. Zdaniem naukowców sam fakt, że rozmawiamy przez telefon komórkowy sprawia, że nasza potrzeba kontaktu z innymi zostaje zaspokojona. Nie mamy ochoty na spotkania, stajemy się wtedy bardziej aspołeczni, egoistyczni i nie mamy ochoty pomagać innym, nie bierzemy udziału na przykład w wolontariacie.

Czytaj także: Czy telefony komórkowe mogą powodować nowotwór mózgu?

Źródło: Time.com 20.02.2012 /kp

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!