Dzieci pod szczególną ochroną

Dzieci pod szczególną ochroną

W obliczu pandemii grypy ważna jest edukacja, a także zalecenia, które będą regulować pracę osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wycieczek zagranicznych.
/ 13.08.2009 13:51
Dzieci pod szczególną ochroną

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia

Minister Zdrowia, Ewa Kopacz przedstawiła 05.08.09. nowe zalecenia dla biur podróży, organizujących wyjazdy dzieci za granicę. Będą one zobowiązane zrobić co kilka godzin długą, godzinną przerwę, w trakcie której autokary muszą być dobrze wywietrzone. Organizatorzy powinni także kontrolować, czy dzieci często korzystają z wilgotnych chusteczek do mycia rąk, co jest zalecane.

Apel Rzecznika Praw Dziecka

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, który zwrócił się do MEN o zagwarantowanie dzieciom i młodzieży bezpiecznych i higienicznych warunków podróży na wycieczki zagraniczne, zaapelował także do rodziców o edukację dzieci w kwestii konieczności zachowania higieny i kształtowania świadomości zagrożenia wirusem A/H1N1.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!