Miłość po przejściach/ Elżbieta Liszewska/ Studio Astropsychologii

Miłość po przejściach – recenzja

Wiek nie ma znaczenia. Wszyscy kochamy tak samo. Jednakowo czujemy, bez względu na metrykę i datę urodzenia – pisze Elżbieta Liszewska w swojej najnowszej książce „Miłość po przejściach. Jak zbudować szczęśliwy związek?” wydanej przez Studio Astropsychologii.
Miłość po przejściach/ Elżbieta Liszewska/ Studio Astropsychologii

Na relacje z partnerem wpływa wiele czynników: doświadczenia z poprzednich związków, poczucie bezpieczeństwa lub jego brak, poczucie własnej wartości, postrzeganie swojego partnera. Wchodząc w nowe związki podświadomie przenosimy do nich schemat swojego poprzedniego życia. Większość z nas wierzy w romantyczny mit mówiący, że miłość wystarczy, by mieć udane życie, bez żadnych trosk i nieporozumień. Nic bardziej mylnego!

Elżbieta Liszewska uważa, że wiele zła wyrządzamy sobie i innym z niewiedzy, z powodu głęboko zakorzenionych przekonań. Aby móc się wyrwać z tego schematycznego działania, potrzeba czasu i pracy. Niektóre problemy trzeba przepracować. Autorka nie obiecuje natychmiastowych efektów – w swojej przedmowie do książki napisała: „To, czego uczę, przepracowałam i opanowałam w swoim życiu, które nie zawsze było takie, jakim jest obecnie. Nie zawsze było łatwo, pewne sprawy udawało się zmienić szybciej, inne zajęły mi więcej czasu. Z niektórymi trzeba było pogodzić się i zaakceptować je. Akceptacja dotyczy w szczególności innych osób, w stosunku do których nie mamy prawa nalegać na zmianę”.

„Miłość po przejściach. Jak zbudować szczęśliwy związek?” to historia Hani i Krzysztofa – pary znanej w poprzedniej książki autorki „Dusza kobiety, ego mężczyzny” – mężczyzny i kobiety po przejściach, którzy próbują budować swoje życie od nowa.  Na ich przykładzie Elżbieta Liszewska opisuje, jak ustrzec się błędów popełnianych w poprzednich związkach i podaje szereg sposób na poprawienie relacji oraz radzi, jak wygrać walkę o wspólne szczęście. 

Z tej książki dowiesz się, jak odnaleźć w sobie wyzwalacze miłości, jak wyleczyć się z żalu do poprzedniego partnera, jak zaakceptować wady obecnego, a także jak ożywić swoje życie erotyczne.

Książka pisana jest lekko, dowcipnie, bez moralizatorskiego zadęcia. Czytało się ją z prawdziwą przyjemnością.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tej książki, zajrzyj do jej wizytówki.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!