Niesamowite przypadki łaknienia spaczonego

Lodówka, mężczyzna, odchudzanie, odżywianie, dieta
Niewątpliwie łaknienie spaczone jest jednym z ciekawszych i bardziej tajemniczych przypadłości. Bo czy ktoś z Was wyobraża sobie, że można zjeść… własną sofę?
/ 16.10.2012 15:37
Lodówka, mężczyzna, odchudzanie, odżywianie, dieta

A dokładniej pianki wypełniające sofy, poduszki.. Z uzależnieniem od zjadania kanap boryka się Adele Edwards z Florydy. Wszystko zaczęło się niewinnie - w wieku 10 lat Adele bawiąc się z kuzynką zaczęła żuć pianki z kanap. Spodobał się jej zarówno smak jak i ich zapach. Początkowo ukrywała swoje „skłonności”, po pewnym czasie była już tak uzależniona od tego zajęcia, że odcinała kawałki pianki z kanapy i połykała w całości.

Zobacz także: Zaburzenia jedzenia współwystępujące z otyłością

Na stres najlepsze są... kamienie!

Teresa Widener z Wielkiej Brytanii gdy dopada ją chandra zajada się kamieniami. Potrafi ich zjeść nawet kilogram tygodniowo! Ale jak to się dzieje, że jest w stanie zjeść kamień? Zainteresowana sama przyznaje, że je kamienie tylko lewą stroną zębów, przez co ma wzmocnione po tej stronie zęby.

Choroba czy już przestępstwo?

Jedną z odmian łaknienia spaczonego jest nekrofagiazjadanie zwłok. Nie do pomyślenia, prawda? Wydawać by się mogło, że takie rzeczy dzieją się tylko w filmach, a jednak; 51 – letni nekrofag, który pracował w kostnicy szpitalnej stanął przed sądem za profanację zwłok w celu konsumpcyjnym. Uznawał się on zarówno za znawcę jak i smakosza ludzkiego ciała.

Różne oblicza Pica  

Pica dotyka najczęściej dzieci oraz kobiety w ciąży. Choroba może objawiać się w różny sposób; oprócz powyższych znane są również doniesienia o: zjadaniu kredy, kurzu, metali, ostrych przedmiotów, własnych wymiocin, kleju, oraz wielu innych produktów nie będących żywnością.

Polecamy: Łaknienie spaczone - jakie ma odmiany?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA