ONKOBIEG po raz szósty!

W niedzielę 1 września 2013 r. w Warszawie po raz szósty wystartuje ONKOBIEG. Inicjatorem oraz głównym pomysłodawcą wydarzenia jest Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki SARCOMA.
/ 28.08.2013 15:03

ONKOBIEG to impreza sportowo-edukacyjna, której główną ideą jest pomoc w zebraniu środków pieniężnych na rzecz Stowarzyszenia SARCOMA i jego podopiecznych. Trasa ONKOBIEGU o długości 1,35 km przebiega wokół budynku Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Cały bieg trwa 60 minut, w tym czasie każdy uczestnik może w dowolny sposób i dowolną ilość razy pokonać trasę biegu.

ONKOBIEG ma na celu zwiększenie wiedzy o mięsaku – rzadkim rodzaju nowotworu złośliwego. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się jak wcześnie rozpoznawać mięsaki oraz poznają metody walki
z nowotworami. W ramach ONKOBIEGU Stowarzyszenie SARCOMA chce promować zdrowy tryb życia
i aktywne spędzanie wolnego czasu. Dodatkowo podczas imprezy będzie można skorzystać z bezpłatnych badań lekarskich i wysłuchać wykładu o nowotworach złośliwych. W części rozrywkowej przewidziane są koncerty zespołów Be4 i BLiSS oraz zajęcia dla dzieci.

W tym roku dodatkową atrakcją ONKOBIEGU będzie stoisko Akademii Czerniaka, sekcji Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, gdzie uczestnicy imprezy będą mogli otrzymać ulotki edukacyjne oraz uzyskać informacje na temat czerniaka, najbardziej agresywnego nowotworu skóry.  

W ONKOBIEGU może wziąć udział każdy, kto ma ochotę i potrzebę niesienia pomocy innym, niezależnie od wieku, profesji czy stopnia zaawansowania w bieganiu. Otwarcie ONKOBIEGU o godz. 14:00 – zbiórka na parkingu Centrum Onkologii – Instytutu (ul. Roentgena 5). Rejestracja uczestników od godziny 12.30. Zapraszamy!

Ubiegłoroczna impreza przyciągnęła ponad 834 uczestników, a poza nimi byli obecni także ci, którzy przyszli na koncerty oraz dopingowali biegających. Efektem biegu był wynik 5850 kilometrowych okrążeń, czyli tak naprawdę wspólnie wszyscy uczestnicy biegu przebiegli aż 5850 km. W tym roku organizatorzy spodziewają się 950 uczestników. Mamy nadzieję, że wspólnie uda się pobić rekord 7000 km.

Polecamy: Czym jest mięsak skóry?

Źródło: Prezes Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki SARCOMA/ mk

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!