Owoce w szkole. Fot. Materiały prasowe www.owocewszkole.org

Owoce w szkole 2013/2014 - kolejna edycja programu

W ramach V edycji programu "Owoce w szkole" uczniowie klas I - III będą otrzymywać porcje owocowo-warzywne. Do 18 września 2013 roku szkoły mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w aktualnej edycji programu.
/ 12.09.2013 08:48
Owoce w szkole. Fot. Materiały prasowe www.owocewszkole.org

Owoce w szkole - cel programu

"Owoce w szkole" to program Unii Europejskiej, którego celem jest walka z niezdrowymi nawykami żywieniowymi dzieci. Akcja "Owoce w szkole" jest prowadzona w Polsce od roku szkolnego 2009/2010. Dzięki programowi finansowanemu ze środków Unii Europejskiej oraz – w mniejszej części – ze środków pochodzących z budżetu krajowego, uczniowie klas I - III otrzymują porcje świeżych owoców i warzyw. Dodatkowo w szkołach organizowane są zajęcia, które mają na celu zwiększenie u dzieci świadomości potrzeby zdrowego odżywiania.

Zobacz także: Dlaczego dzieci jedzą za mało owoców i warzyw?

Program "Owoce w szkole" w liczbach

W programie bierze udział większość państw członkowskich UE. Porcje owocowo-warzywne są dostarczane do szkół co najmniej dwa razy w tygodniu. Uczniowie otrzymują świeże warzywa, owoce, a także zdrowe soki. Szkoły mogą również samodzielnie pozyskiwać owoce i warzywa i udostępniać je uczniom, a następnie rozliczyć się z Agencją Rynku Rolnego.

W 2012 roku z programu skorzystało około 950 tys. polskich uczniów, natomiast w tym roku szacuje się, że skorzysta z niego nawet 1,16 mln uczniów klas I - III.

Do 18 września szkoły mogą składać wnioski o przystąpienie do programu "Owoce w szkole". Porcje będą wydawane szkołom od października.

Źródło: Materiały prasowe www.owocewszkole.org

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!