Naukowcy przeanalizowali dane ankietowe ponad 95 tysięcy mężczyzn z Nowej Południowej Walii (w wieku 45 lat i więcej). Wyniki badań, opublikowane w "PLoS Medicine", sugerują, że im większe problemy z erekcją, tym większe ryzyko hospitalizacji z powodu choroby serca.
Analiza ponad 95 tys. przypadków pozwoliła lekarzom wywnioskować, że u mężczyzn z problemem wzwodów występowały: zawał serca, niewydolność, udar, choroba naczyń obwodowych lub zaburzenia przewodzenia w sercu.
Zaburzenia erekcji mogą być sygnałem "cichych" chorób serca i w przyszłości mogą się przyczynić do szybszego i precyzyjnego ich diagnozowania. Istnieje wiele skutecznych metod leczenia zarówno zaburzeń erekcji, jak i chorób serca. Im szybciej pacjent podzieli się z lekarzem swoimi dolegliwościami, tym skuteczniej można będzie go leczyć.
Ryzyko chorób serca w przyszłości wzrasta wraz z natężeniem problemów z erekcją, nawet u mężczyzn, którzy wcześniej nie mieli przypadków dolegliwości kardiologicznych. Młodsi mężczyźni, między 30. a 55. rokiem życia, którzy doświadczyli problemów ze wzwodem, są aż dwukrotnie bardziej narażeni na choroby serca. Tak więc problemy seksualne zawsze powinny stanowić poważne ostrzeżenie.
Warto wiedzieć: Co twój penis mówi o twoim zdrowiu?
Źródło: rp.pl, 30.01.2013/mm
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!