Ruskorex - maść i czopki na hemoroidy

Ruskorex wskazany jest na problemy z hemoroidami. Lek wydawany jest bez recepty i występuje w postaci maści i czopków. Jego składniki aktywne – ruskogenina i chlorowodorek tetrakainy, zapewniają kompleksowe leczenie dolegliwości związanych z żylakami odbytu, stanem zapalnym błony śluzowej odbytu, zapaleniem zakrzepowym guzków krwawniczych.
/ 17.09.2018 13:36

Maść i czopki Ruskorex/ fot. materiały prasowe Best Image PR

Ruskorex - maść i czopki na hemoroidy

Lek stosuje się zewnętrznie w objawach bólu i świądu w okolicy odbytu, w stanach zapalnych błony śluzowej odbytnicy, w zapaleniu zakrzepowym guzków krwawniczych, do łagodzenia świądu odbytu występującego z innych przyczyn. W leczeniu uzupełniającym po zabiegach chirurgicznych przetok okołoodbytniczych i guzków krwawniczych.

Ruskorex  jest lekiem złożonym, który  zawieraja ruskogeniny i tetrakainy chlorowodorek. Ruskogeniny otrzymywane są z kłączy ruszczyka kolczastego.

Jeden gram maści zawiera: 10 mg ruskogeniny (Ruscogenin) i 10 mg tetrakainy chlorowodorku (Tetracainum hydrochloridum)

Jeden czopek zawiera: 0,025 g ruskogenin (Ruscogenin) i 0,025 g tetrakainy chlorowodorku (Tetracainum hydrochloridum).

Przeciwwskazania do stosowania maści i czopków: nadwrażliwość na ruskogeninę, tetrakainę lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Źródło: materiały prasowe Best Image PR/ (dr)

Czytaj więcej:
O objawach hemoroidów
O leczeniu hemoroidów

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA