Seks w ciąży - jak się kochać w poszczególnych trymestrach ciąży

Stosowanie prezerwatyw znacznie redukuje ryzyko wystąpienia chorób przenoszonych drogą płciową jednak nie jest to środek dający gwarancję bezpieczeństwa /fot Shutterstock
Bliskość fizyczna między partnerami to jeden z najważniejszych fundamentów związku. Nie odmawiajcie sobie seksu w ciąży! Zobacz, w jakich pozycjach najbezpieczniej jest kochać się w poszczególnych trymestrach!
/ 15.01.2019 14:05
Stosowanie prezerwatyw znacznie redukuje ryzyko wystąpienia chorób przenoszonych drogą płciową jednak nie jest to środek dający gwarancję bezpieczeństwa /fot Shutterstock

Seks jest bardzo ważnym elementem życia dla każdego związku, dlatego jeżeli nie ma przeciwwskazań lekarskich uprawiaj go jak najczęściej. Twoja sprawność fizyczna na pewno się poprawi, będziesz tryskać humorem i dobrym samopoczuciem.

Możesz kochać się do woli w przeróżnych pozycjach, jednak w okresie ciąży warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Dlatego należy dobierać takie pozycje, które nie zaszkodzą zdrowiu dziecka i mamy.

Seks w pierwszym trymestrze ciąży

Jest to okres w którym nie musicie zmieniać swoich upodobań seksualnych, brzuszek jest praktycznie niewidoczny i nie przeszkadza w kontaktach seksualnych. Seks potraktujcie jak beztroską zabawę sprawiająca ogromna satysfakcję. Wybierajcie pozycje, które nie uciskają obrzmiałych i bolących piersi.

Najlepsza będzie pozycja na jeźdźca, siadasz na biodrach mężczyzny, możesz być zwrócona przodem do jego twarzy lub odwrotnie. Układ ten pozwala na kontrolę głębokości penetracji, ale i zadbać o to by partner nie uraził Twoich piersi.

W przypadku gdy cierpisz na poranne mdłości, lub zmęczenie często występujące w I trymestrze, wypróbuj pozycję na łyżeczkę. Ty leżysz na boku, partner tuż za Tobą w tej samej pozycji, możesz lekko unieść nogę, która pozwoli na wsunięcie członka do pochwy. Powolne falowanie i brak ucisku na piersi i brzuch pozwoli przeżyć ogromną satysfakcję.

Polecamy:  Seks w kolejnych trymestrach ciąży

Seks w drugim trymestrze ciąży

Czas między 14 a 26 tygodniem ciąży to najlepszy okres na uprawianie seksu, minęły już poranne mdłości i wymioty. Hormony ciążowe powodują większy apetyt na figle łóżkowe u kobiety, również jej ciało jest dużo bardziej wrażliwe na dotyki i szybciej osiąga orgazm. Włączcie do igraszek miłosnych bitą śmietanę, którą możecie ze smakiem zlizywać z Waszych ciał.

Nim brzuszek osiągnie duże rozmiary wykorzystujcie wszystkie pozycje, które przyjdą Wam do głowy pod warunkiem, że będą wygodne i nie będą go uciskały.

Możecie kochać się w pozycji tylnej, ty klęczysz lub podpierasz się o łóżko a partner stoi lub klęczy za Tobą opierając dłonie na Twoich pośladkach. Pamiętaj że to on kontroluje intensywność penetracji, dlatego jeżeli jest zbyt głęboka i silna powiedz mu o tym.

Pozycja klasyczna jest również dobrym rozwiązaniem. Ty leżysz na plecach a Twój ukochany na Tobie musicie jednak uważać by nie uciskać brzuszka.

Zadowolić seksualnie możecie się również w pozycji Kąt prosty, Ty leżysz na plecach z rozchylonymi i ugiętymi nogami w kolanach, opierając stopy za pośladkami partnera. Twój mężczyzna osłania Twoje pośladki zgiętymi nogami i delikatnie wprowadza członek. Ma w ten sposób możliwość swobodnego pieszczenie piersi i ud.

Polecamy: Czego unikać w czasie ciąży?

Seks w trzecim trymestrze ciąży

Ostatni trymestr nie sprzyja miłosnym uniesieniom, brzuszek jest coraz większy a Ty odczuwasz zmęczenie, bóle w krzyżu i puchniecie nóg. Najlepiej obdarzać się masą pocałunków i pieszczot. Być może dzięki czułościom nabierzecie ochoty na coś więcej.

Dogodną pozycją będzie pozycja na jeźdźca tak ja w pierwszym trymestrze. Doznania wizualne związane z falowaniem Twoich dużych piersi będą ogromne dla Twojego partnera.

Bezpieczną pozycją będzie zapewne pozycja na łyżeczkę opisana również w I trymestrze ciąży.

Polecamy:  Seks w pigułce - co musisz wiedzieć, aby Twoje pożycie było udane

Możecie również wypróbować pozycję w której partnerka leży na plecach na brzegu łóżka, z lekko rozchylonymi kolanami a jej partner w pozycji klęczącej lub stojącej delikatnie ja penetruje.

W ostatnich miesiącach ciąży warto również pamiętać o miłości francuskiej np. pozycja 69, polega ona na równoczesnym pieszczeniu się i całowaniu, leżąc w taki sposób, aby Wasze głowy były na wysokości narządów płciowych partnera.

Najważniejsza jest jednak zgoda lekarza na współżycie oraz dobór takich pozycji z których oboje będziecie czerpać satysfakcję z seksu.

Zobacz także: Jak uprawiać seks w ciąży? Pozycje Kamasutry dla ciężarnej - galeria

Dowiedz się więcej o seksie w ciąży z naszego forum medycznego.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA