Pregnabit – przenośne urządzenie do monitorowania akcji serca płodu

Pregnabit fot. Pregnabit
Zastanawiasz się, czy serce płodu bije prawidłowo? Poznaj Pregnabit – urządzenie, które nie tylko monitoruje akcję serca nienarodzonego dziecka, ale też sprawdza tętno matki i prowadzi zapis czynności skurczowej mięśnia macicy.
Marta Słupska / 26.09.2017 21:18
Pregnabit fot. Pregnabit

Pregnabit to urządzenie dla ciężarnych, z którego dane przekazywane są do Centrum Monitoringu teleKTG. Tam wyniki non-stop obserwuje personel medyczny, który reaguje w razie potrzeby – jeśli sytuacja tego wymaga, wysyła też karetkę.

Jakie badania i świadczenia przysługują ci za darmo w ramach POZ?

Serce płodu pod kontrolą

Patrycja Wizińska-Socha, doktor nauk medycznych, jest współzałożycielką i prezesem firmy Nestmedic, która opracowała Pregnabit – przenośne urządzenie pomiarowe pozwalające na bezpieczne i wiarygodne monitorowanie akcji serca płodu, tętna mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy. Zebrane przez urządzenie dane przekazywane są bezprzewodowo do Centrum Monitoringu teleKTG, obsługiwanego przez wykwalifikowany personel medyczny i działającego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jeśli coś będzie nie tak, lekarze podejmują odpowiednie akcje. Jeśli wszystko jest dobrze, ciężarna otrzymuje odpowiedniego SMS-a z informacją. Do swoich wyników badań ma też cały czas dostęp poprzez platformę internetową (z dowolnego miejsca na świecie).

fot. pregnabit.com

Pregnabit opracowaliśmy z myślą o kobietach w ciąży, dla których profilaktyka jest szczególnie ważna. Bieżąca kontrola dobrostanu płodu może znacząco zmniejszyć poziom odczuwanego przez przyszłą mamę stresu i pozytywnie wpłynąć na jej ogólne samopoczucie oraz kondycję psychiczną. Wczesne wykrycie zagrożenia, w tym za pomocą pomiarów KTG, może w realny sposób przyczynić się do szybkiej reakcji i wdrożenie odpowiedniej procedury medycznej
– mówi Patrycja Wizińska-Socha.

W przypadku powikłań i poronień

Tego typu stała, zdalna opieka może się okazać szczególnie istotna przy monitoringu ciąż poprzedzonych problemami z zapłodnieniem lub zastosowaniem metody in vitro oraz u kobiet w ciąży, które wcześniej doświadczyły poronień oraz powikłań.

Pregnabit ma być na wyposażeniu lekarzy i położnych, którzy będą mogli udostępniać go swoim pacjentkom do domu.

fot. pregnabit.com

Każdej minuty na całym świecie rodzi się 250 dzieci. Wciąż zbyt wiele z nich umiera z powodu niedostatecznej opieki prenatalnej i diagnostyki. Sama byłam kiedyś świadkiem takiej sytuacji, co sprawiło, że zainteresowałam się tą tematyką i postanowiłam zrobić, co w mojej mocy, aby podnieść komfort i bezpieczeństwo mam i nienarodzonych jeszcze dzieci. Uznałam, że to niedopuszczalne, że w czasach rozwoju technologii mobilnych, Internetu czy platform chmurowych ciężarne mamy wciąż muszą jechać do przychodni czy szpitala, aby zrobić KTG. Tak powstał Pregnabit
– tłumaczy Patrycja Wizińska-Socha.

„Pregnabit” został uznany najbardziej innowacyjnym produktem telemedycznym na Międzynarodowych Targach Medycznych. Urządzenie zostało opatentowane i jest obecnie testowane w wiodących placówkach medycznych w Polsce. Jeszcze w tym roku trafi do sprzedaży.

Jak pobrać niemowlakowi mocz do badania?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA