Olej z kryla - właściwości i zastosowanie

Olej z kryla fot. Fotolia
Przeczytaj o jego zdrowotnych właściwościach i zastosowaniu!
Marta Wilczkowska / 01.12.2015 09:23
Olej z kryla fot. Fotolia

Olej z kryla skrywa w sobie to, co dobre dla twojego zdrowia i sił witalnych. Przeczytaj, jakie ma właściwości zdrowotne i kto może z nich skorzystać.

Czym jest kryl?

Kryl to sympatyczne, drobne zwierzątko dryfujące po bezkresnych wodach mórz. Wyglądem przypomina małą krewetkę i zamieszkuje wszystkie oceany świata. Jednym z jego najbardziej znanych przedstawicieli jest kryl antarktyczny (Euphausia superba). Mierzący do 6 cm długości i ważący 2 gramy skorupiak w samym Oceanie Południowym osiąga biomasę 500 mln ton! Jego gigantyczne, sięgające wielu kilometrów ławice występują głównie w lodowatych, krystalicznie czystych wodach Antarktyki.

Do czego potrzebny ludziom olej z kryla?

Olej z tego niepozornego skorupiaka skrywa w sobie prawdziwe bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych typu omega-3 DHA i EPA w ich najlepszej jakości i formie. Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT), które są kluczowe do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wpływają na prawidłowe  funkcjonowanie m.in mózgu, serca czy wzroku.

Niestety organizm człowieka nie potrafi sam ich wytworzyć, więc muszą być uzupełniane wraz z dietą lub też poprzez suplementy diety. Najlepszym źródłem kwasów tłuszczowych omega są tłuste ryby morskie: łosoś, makrela, śledź czy sardynki a również... kryl.

Kto może skorzystać z prozdrowotnych właściwości oleju z kryla?

Ze względu na zawartość zdrowych kwasów tłuszczowych, olej z kryla polecany jest przede wszystkim:
  • ludziom aktywnym, zapracowanym - dodaje energii, aktywizuje szare komórki do pracy, wzmacnia koncentrację, chroni Cię przed szkodliwym stresem oksydacyjnym i pozwala na szybszą regenerację do intensywnym dniu.
  • sportowcom – pomaga zregenerować mięśnie i cały organizm po wysiłku fizycznym, dodaje energii, wzmacnia wytrzymałość oraz wydolność organizmu.
  • kobietom – spowalnia procesy starzenia się skóry, nawilża, ujędrnia i wygładza skórę. Korzystnie wpływa też na gospodarkę hormonalną u kobiet, łagodzi bolesne miesiączkowanie i zmniejsza rozdrażnienie.
  • seniorom – korzystnie wpływa na wzrok, wspomaga ochronę mózgu przed obumieraniem komórek mózgu i pozytywnie wpływa na na układ nerwowy. Pomaga również kontrolować wysoki poziom ciśnienia i cholesterolu, a także działa wspomagająco w okresie rekonwalescencji po chorobie.
Pamiętaj, że stosowanie suplementów nie może być zamiennikiem zdrowiej, prawidłowo zbilansowanej diety.

Materiały prasowe O-krill3

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA