Ajurweda – vademecum

Czym jest ajurweda? Jak działa? Czy leczy? Na czym polega czakroterapia? Czy ajurweda jest lekiem na stres? Na te i inne pytania odpowiadamy w vademecum poświęconym medycynie indyjskiej, czyli ajurwedzie/ fot. Fotolia
Czym jest ajurweda? Jak działa? Czy leczy? Na czym polega czakroterapia? Czy ajurweda jest lekiem na stres? Na te i inne pytania odpowiadamy w vademecum poświęconym medycynie indyjskiej, czyli ajurwedzie.
Marta Słupska / 29.07.2011 09:11
Czym jest ajurweda? Jak działa? Czy leczy? Na czym polega czakroterapia? Czy ajurweda jest lekiem na stres? Na te i inne pytania odpowiadamy w vademecum poświęconym medycynie indyjskiej, czyli ajurwedzie/ fot. Fotolia

Poznaj ajurwedę!

Ajurweda to jeden z najstarszych systemów medycznych – ma około 5.000 lat! W sanskrycie oznacza naukę o długowieczności i życiu. Opiera się na równowadze pomiędzy doshami - trzema podstawowymi energiami życiowymi, które pełnią odmienne funkcje w organizmie. Zachwianie ich równowagi powoduje chorobę.

Sprawdź: Czym jest ajurweda?

Jak działa ajurweda?

W każdym organizmie człowieka dominuje jedna z trzech sił życiowych, które pozostają ze sobą w relacji. Ta dominująca doshe decyduje o podatności danego człowieka na określone choroby i o jego typie osobowości. Aby dowiedzieć się więcej o zasadach działania ajurwedy, kliknij w poniższy link.

Sprawdź: Jak działa ajurweda?

Czy ajurweda mnie wyleczy?

Ajurweda jest nauką o życiu i życiu w zdrowiu. Bycie zdrowym jest ważne, lecz zdrowie nie jest dla ajurwedy celem ostatecznym. To nie wystarczy, aby przedłużyć nasze życie i mieć lepszą energię, żeby móc zajmować się tym, co chcemy. Musimy rozważyć, na co tracimy naszą energie i po co? Ajurweda mówi o 4 podstawowych poziomach leczenia.

Sprawdź: Co i jak leczy ajurweda?

Czakroterapia

Jest to kolejna, po bioenergoterapii, metoda leczenia z wykorzystaniem energii. Przepływa ona przez organizm dzięki czakrom, czyli specjalnym ośrodkom energetycznym. Ich zablokowanie zaburza naturalne procesy i funkcjonowanie całego organizmu. Czy wiesz, na czym polega czakroterapia i jak uwolnić energię?

Zobacz też: Na czym polega czakroterapia?

Lek na stres?

Żyjemy obecnie w czasach, gdy stres towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Wiele osób wierzy, że "lekiem" na ten stan rzeczy jest ajurweda. Dlaczego?

Sprawdź: Czy ajurweda jest lekiem na stres?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!