Choroby zapisane w oczach, czyli czym jest irydologia?

Choroby zapisane w oczach, czyli czym jest irydologia?
Irydologia jest metodą polegająca na obserwacji tęczówki oka. Z jej wyglądu można wnioskować o aktualnych i przyszłych chorobach człowieka. Irydologia jest metodą nieinwazyjną i mało kosztowaną do diagnozowania chorób przewlekłych i odczuć bólowych, a także stanów zapalnych pochodzących z różnych organów.
/ 10.11.2010 20:45
Choroby zapisane w oczach, czyli czym jest irydologia?

Sieć projekcyjna

Według niektórych naukowców, nasze ciało jest pokryte siatką pól receptorowych, według której są one powiązane w odpowiedni sposób z organami naszego ciała. Niektóre z nich są dobrym źródłem informacji, jak np. tęczówka.

Sieć projekcyjną można podzielić na odpowiednie struktury. Są to projekcje skórne wykorzystywane w akupunkturze, śluzowo-jezykowe, skórno-śluzowe, skórno-uszne oraz projekcyjne pola na tęczówce. Te rzutujące się na tęczówkę połączenie nerwowe komunikują się z narządami. Stąd właśnie wygląd tęczówki może ocenić stan zdrowia pacjenta, a także zmiany jakie zaszły w przeszłości lub jakie mogą się jeszcze pojawić.

Irydologia – jak to działa?

Irydologia wykorzystuje w swej metodzie istnienie troficznych zmian w strukturze, kolorystyce, pigmentacji tęczówki.

Oko jest jednym z najbardziej wrażliwych na niedokrwienie narządów ciała ludzkiego. Bardzo szybko reaguje na zmiany w układzie krwionośnym, nerwowym i hormonalnym. Irydologia dzięki temu pozwala na określenie podatności całego ciała i poszczególnych organów na choroby, pozwala na rozpoznanie istniejących już chorób, a także określa dynamikę ich zmian. Pozwala również na określenie poziomu toksycznego zatrucia organizmu i jednoczesną obserwację procesu odtrucia.

Plamy toksyczne

Taka charakterystyczną zmianą w toksemii są plamy toksyczne. Są to duże plamy, które mogą być zlokalizowane w każdej części tęczówki. Mogą być widoczne gołym okiem. Ich kształt ma ostre granice, a kolor to odcienie brązowego i czarnego.

Brudnożółte plamy z ziarnistościami, przypominającymi żwir, zlokalizowane w dolnej części tęczówki są charakterystyczne dla toksycznego uszkodzenia nerek, natomiast żółto-zielonkawe plamy zbudowane z ziarenek różnego rozmiaru, lokalizujące się w rzęskowym polu tęczówki może wskazywać na choroby weneryczne lub na alkoholowe zatrucie organizmu.

Polecamy: Czym jest bioenergoterapia?

W oparciu o obecność ciemnych kieszonek w obszarze okrężnicy na tęczówce można wyznaczyć poziom samozatrucia. Zmiana zabarwienia w tęczówce zależy od odżywiania. Pojawianie się plam barwnikowych, zmian o charakterze krateru w rzucie narządów odpowiedzialnych za oczyszczanie organizmu, czyli nerki, wątroby, jelita grubego świadczą o ich dysfunkcji.

Pierścień autonomiczny

Tęczówka, to nie tylko plamy, to także pierścień autonomiczny, czyli mniejszy widoczny okrąg znajdujący się tuż za okręgiem źrenicy. Prawidłowy pierścień jest prawie idealnym okręgiem natomiast o patologii świadczą jego wszelkie zniekształcenia.

Odpowiednikiem patologicznych zmian w jelitach towarzyszą wklęsłości pierścienia autonomicznego w sektorach anatomicznych układu pokarmowego, w tym odbytnicy. Dzięki zniekształceniom (lokalne wklęśnięcia) pierścienia można wykryć zwężenia okrężnicy, uchyłkowatość (lokalne wypukłości – w kształcie igiełek), natomiast spłaszczenie pierścienia może świadczyć o opuszczeniu jelita grubego. Nasze oczy nie są tylko zwierciadłem duszy, lecz także stanu naszych organów wewnętrznych.

Irydologia jest nauką, która analizuje najbardziej kolorową cześć oka – tęczówkę. Kolor tęczówki można porównać do linii papilarnych, każdy z nas różni się jej barwą. Różnice te spowodowane są przez różną ekspresją genów oraz oddziałujące na organizm czynniki środowiskowe. Irydolog potrafi w dużej ilości przypadków, bez żadnych dodatkowych badań, określić co się dzieje w organizmie pacjenta, rozpoznając chorobę w stadium, kiedy jest ona praktycznie niewykrywalna innymi metodami.

Przeczytaj również: Dogoterapia - gdy pies jest terapeutą

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA