Co leczy terapia czaszkowo-krzyżowa?

Na czym polega terapia czaszkowo-krzyżowa?/fot. Fotolia
Choć nazwa „terapia czaszkowo-krzyżowa” brzmi przerażająco, klienci i terapeuci zgodnie potwierdzają, że czyni „cuda”. Uznaje się, że terapię czaszkowo-krzyżową wykorzystuje się m.in. do leczenia napięć, bólu, zaburzeń trawienia, a także stanów depresyjnych.
/ 10.07.2012 09:53
Na czym polega terapia czaszkowo-krzyżowa?/fot. Fotolia

Terapia czaszkowo-krzyżowa – na co?

Terapię czaszkowo-krzyżową stosuje się na różnego rodzaju napięcia i bóle w ciele (plecy, biodra, kończyny), ale też na zaparcia i liczne zaburzenia trawienia, wrzody. Pomaga także w stanach depresyjnych i leczy bóle zatokowe.

Terapia ta nie tylko powoduje, że ból/dolegliwość znika, ale też dociera do jego źródła, co umożliwia pracę nie tylko z objawem, ale też z „centrum”, którego uzdrowienie pozwala pożegnać się z bólem raz na zawsze.

Na czym polega?

Lista schorzeń, jakie leczy się terapią czaszkowo-krzyżową, jest nieprzeciętnie długa, a to dlatego, że zabieg polega na puszczaniu napięć w ciele, a konkretnie napięć emocjonalnych ( stresu, traumy, przerażenia lub innej trudnej emocji zapisanej  w tkance łącznej), która oplata każdy nasz narząd, mięsień, ścięgno, nerw.

Zabieg powoduje, że organizm rozluźnia się, wycisza i tym samym samoistnie uruchamia proces samoregulacji.

Jak wygląda zabieg?

Pacjent kładzie się w ubraniu na stole do masażu, a terapeuta, przy pomocy mikro ruchów (bardzo delikatnych i subtelnych) pracuje z konkretnymi partiami ciała (począwszy od stóp, przez miednicę, mostek i szyję, skończywszy na głowie).  Zabieg trwa zazwyczaj od 45-90 minut.

Zobacz też: Terapia czaszkowo-krzyżowa - czy jest skuteczna?

Czy zawsze pomaga?

Pracuję z tą metodą z wieloma przypadkami i zawsze, gdy tylko pacjent jest gotowy do tego, by porzucić swój ból, gdy jest gotowy zobaczyć czemu on służył i jaką funkcję spełniał do tej pory, uzna go i zaakceptuje – wtedy może dojść do uzdrowienia.

Zdarzają się osoby, które nie chcą usłyszeć swojej diagnozy z punktu widzenia psychosomatyki i wolą doszukiwać się przyczyny w kimś lub czymś zewnętrznym. W takich wypadkach ból/dolegliwość, która puszcza po samym zabiegu (lub serii zabiegów), powraca za kilka miesięcy.

Całkowite uzdrowienie jest możliwe tylko i wyłącznie wtedy, gdy jest przepracowane zarówno na poziomie ciała, jak i umysłu.

Pamiętajmy, że każdy ból, wypadek i choroba służy temu, byśmy wreszcie zaczęli słuchać własnego ciała, byśmy otworzyli się na świadome postrzeganie siebie i świata.

Zobacz też: Co leczy Technika Alexandra?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA