Domowa maść rozgrzewająca sprawdzi się, gdy czujesz, że łapie cię przeziębienie. Z powodzeniem zastąpi tę z apteki, w dodatku nie zawiera sztucznych substancji konserwujących. Do przygotowania maści rozgrzewającej wystarczą 4 proste składniki, które kupisz w każdym sklepie zielarskim a nawet... supermarkecie. Sprawdź, jak ją przygotować!
Składniki:
Do przygotowania maści będziesz potrzebować:
- pół szklanki oleju kokosowego
- łyżka wosku pszczelego
- olejek eukaliptusowy
- olejek mentolowy
Przygotowanie:
- Olej kokosowy i wosk pszczeli włóż do słoiczka, a następnie całość umieść w kąpieli wodnej.
- Poczekaj, aż oba składniki rozpuszczą się. Delikatniej mieszaj, aby połączyły się w całość. Następnie całość do ostygnięcia.
- Dodaj po 15-20 kropli olejku eukaliptusowego i mentolowego (liczba kropli zależy od tego, jak intensywny zapach maści chcesz osiągnąć). Ponownie dokładnie wymieszaj wszystkie składniki.
Kiedy maść stężeje, jest gotowa do użycia.
Składniki maści są dobrane tak, by kompleksowo działać na objawy przeziębienia i jednocześnie nie podrażniać skóry. Olej kokosowy ma właściwości pielęgnujące i nawilżające. Wosk pszczeli działa rozgrzewająco. Olejki eukaliptusowy i mentolowy niwelują dolegliwości ze strony układu oddechowego.
Domowa maść rozgrzewająca - na co?
Maść rozgrzewająca to jeden z domowych sposobów na przeziębienie, które pamiętamy z dzieciństwa. Kiedy warto z niej skorzystać?
Pomoże zwalczyć objawy infekcji:
- Przy katarze posmaruj maścią skórę pod nosem. Olejki eteryczne zniwelują obrzęk błon śluzowych i udrożnią nos.
- Jeśli dokuczają ci bóle głowy, posmaruj maścią skronie. Działanie rozgrzewające i olejki eteryczne wpłyną kojąco na dolegliwości bólowe.
- W przypadku nasilonych objawów warto na noc nasmarować maścią plecy i klatkę piersiową.
Domowa maść rozgrzewająca sprawdzi się też w dolegliwościach bólowych, reumatycznych, leczeniu zakwasów czy stłuczeń. Jest bezpieczna, jednak jej stosowanie u dzieci i osób chorych warto skonsultować z lekarzem.
Jak zrobić syrop z czosnku? Poznaj przepis na ten domowy lek na przeziębienie!
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!