Fazy Księżyca/fot. Fotolia fot. Fotolia

Jak działa Kalendarz Księżycowy?

Już w starożytności postępowano zgodnie z fazami Księżyca i prawami natury. Wierzono, że zapewni to dobrobyt, szczęście, powodzenie i zdrowie. Jak żyć w zgodzie z Kalendarzem Księżycowym i na czym to polega? Jak Księżyc wpływa na nasze zdrowie i życie?
/ 20.09.2017 13:03
Fazy Księżyca/fot. Fotolia fot. Fotolia

Czym jest Kalendarz Księżycowy?

Kalendarz Księżycowy jest oparty na ruchach księżyca i wysyłanych przez niego impulsach. Odkryto go i wierzono w jego skuteczność już w starożytności.

Księżyc wysyła na koniec każdego miesiąca określone impulsy, które się powtarzają. Jest ich dwanaście, czyli tyle samo, ile miesięcy w roku. W starożytności impulsom tym nadano specjalne nazwy: Baran, Rak, Bliźnięta, Skorpion, Waga, Byk, Ryby, Wodnik, Lew, Panna, Koziorożec, Strzelec (kolejność przypadkowa). Podane nazwy to oczywiście znaki zodiaku, do których tworzy się horoskopy. W ten sposób stworzono tzw. Gwiezdny Zegar.

Fazy Księżyca a zdrowie

Wśród nich można wymienić chociażby nów Księżyca, ubywający Księżyc, pełnię, przybywający, wznoszący się lub upadający Księżyc. Okazuje się, że odpowiednie postępowanie w okresie wystąpienia danej fazy Księżyca może nawet uchronić człowieka przed schorzeniami. Oto przykłady:

 1. Nów Księżyca:
 • w okresie nowiu warto pościć, bowiem w tym okresie detoksykacja organizmu jest największa, co w efekcie może uchronić przed licznymi chorobami;
 • zmiana nawyków – warto ją zacząć właśnie w okresie nowiu, gdyż mamy wtedy największą szansę na wytrwanie w postanowieniach.
 1. Pełnia Księżyca:
 • ma wpływ na jakość snu człowieka. Podczas pełni wiele osób odczuwa problemy z zaśnięciem, a niektórzy lunatykują;
 • okazuje się, że w tym czasie trudniej goją się rany. Można zaobserwować także wzmożone krwawienie.

 1. Księżyc przybywający:
 • w tym czasie warto przyjmować wszelkie preparaty witaminowe, bowiem będą działać ze zdwojoną mocą;
 • można zaobserwować trudności w gojeniu się ran;
 • mogą wystąpić komplikacje pooperacyjne.
 1. Księżyc ubywający:
 • warto w tym czasie przeprowadzać operacje;
 • gdy wystąpi – można zapomnieć o diecie, gdyż jest to łaskawy czas dla sylwetki.

W leczeniu, oprócz faz Księżyca, ważną rolę odgrywają znaki i organy na jakie wpływają, w jakich fazach się znajdują. Okazuje się bowiem, że każdy znak zodiaku rządzi wybranymi partiami ludzkiego organizmu (np. rak ma wpływ m.in. na piersi, układ nerwowy).

Zobacz też: Azjatyckie metody leczenia wciąż popularne

Jak Księżyc wpływa na nasze życie?

Dobrze prosperująca firma, podróż dookoła świata, udana kariera... Dlaczego niektórym osobom udaje się spełnić marzenia i osiągnąć sukces? Czy wystarczą do tego jedynie zdolności lub pieniądze? Okazuje się, że nie do końca. Według osób wierzących w działanie Kalendarza Księżycowego ważne jest także odpowiedni czas działania.

Określenie odpowiedniego momentu do działania jest możliwe dzięki obserwowaniu gwiazd i księżyca. Czynili to już ludzie żyjący w starożytności. Odkryto wówczas, że ruch księżyca ma wpływ chociażby na przypływy i odpływy i wszelkie zjawiska pogodowe. Ruchy Księżyca decydują też o odpowiednim momencie zrywania ziół czy zbierania plonów.

Księżyc a zdrowie

W starożytności odkryto, że ruchy Księżyca mogą mieć wpływ na zdrowie człowieka. Okazuje się bowiem, że (zgodnie z tymi wierzeniami) Księżyc może mieć nawet wpływ na przebieg i efekt końcowy operacji, a także na skuteczność przyjmowania lekarstw.

Zobacz też: Czy medycyna naturalna może wyleczyć nowotwór?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!