Na czym polega nakładanie rąk u dzieci?

Jak nakłada się ręce u dzieci? Czy rodzice mogą samodzielnie nakładać ręce u dzieci? Czy obecność matki i ojca jest konieczna w czasie uzdrawiania? Jak nakładać ręce u małych dzieci? Na czym dokładnie polega takie uzdrawianie?
/ 15.01.2014 11:15

fot. Fotolia

Nakładanie rąk przez rodziców

małych dzieci najczęściej wystarcza, gdy matka lub ojciec kładą dziecku ręce na brzuchu lub siedząc z boku, jedną rękę na brzuchu, a drugą na tej samej wysokości z tyłu, na kręgosłupie. Codziennie dziesięć do piętnastu minut całkowicie wystarcza. Według mego doświadczenia, w tym miejscu u dzieci zawsze znajduje się pierwsza blokada.

Nakładanie rąk – jak się odbywa?

Gdy przychodzą do mnie małe dzieci, to w czasie uzdrawiania siedzą na kolanach u matki. Ja trzymam jedną rękę na plecach matki, a drugą nad brzuchem dziecka. W zależności od tego, jakie dolegliwości ma dziecko, kładę ręce także na inne miejsca, ale druga czakra – opracowywana przez przykładanie rąk z przodu lub z tyłu – jest zawsze szczególnie ważna.

Przed dzieckiem leżą zabawki i książki, a po modlitwie matka może z dzieckiem rozmawiać i bawić się, podczas gdy ja przykładam ręce. Taka sytuacja jest dla większości dzieci bardzo odprężająca.

Zobacz też: Na czym polega nakładanie rąk?

Obecność ojca

Najpiękniej jest oczywiście, gdy jest przy tym również ojciec. Wtedy podczas modlitwy trzymam ręce w pewnym odstępie nad głowami matki i ojca, ojca i dziecka oraz matki i dziecka. W takiej sytuacji ojciec może bawić się z dzieckiem, podczas gdy matka otwiera się na uzdrawiające siły. Aż do następnego spotkania matka przykłada ręce dziecku.

Energetycznie patrząc, matka jest nie do rozdzielenia z dzieckiem, więc jest według mnie ważne, żeby oboje zostali włączeni do uzdrawiania. U starszego dziecka może być tak, że ojciec będzie osobą, według której dziecko się orientuje, ale przynajmniej na początku chodzi o wspólne z natury pole energetyczne matki i dziecka.

Wielu dzieciom, które przychodzą z powodu alergii, zakłóceń snu, niepokojów, leków, moczenia się albo zakłóceń pracy jelit, może być udzielona pomoc przez nakładanie rąk.

Zobacz też: Jak pomaga masaż?

Fragment pochodzi z książkiNakładanie rąk. Twój uzdrawiający dotyk” autorstwa A. Höfler (Studio Astropsychologii, 2013). Publikacja za zgodą wydawcy.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA