Warzywa zamiast preparatów apteki?
Firmy farmaceutyczne oferują przeróżne specyfiki, dzięki którym włosy mają być mocne, lśniące i piękne. Poza tym preparaty na trądzik, łojotok, paznokcie czy też takie, które mają pomóc w leczeniu ran i oparzeń. Może zamiast wydawać krocie w aptekach, lepiej by było przeznaczyć pieniądze na zakup warzyw. Uwierz w moc naturalnych właściwości warzyw i ciesz się urodą oraz zdrowiem.
Koniec z wysypką!
Krostki, trądzik, czyraki, brodawki – wiele osób walczy z nimi na przeróżne sposoby. Oto naturalne sposoby ich leczenia:
- wągry – w ich leczeniu pomogą plastry surowej cebuli;
- piegi – plastry cebuli;
- brodawki – plastry surowej cebuli lub cebula z dodatkiem glinki i soli morskiej. W ich leczeniu korzystne efekty obserwuje się po stosowaniu pora;
- wysypka – plastry cebuli;
- odciski – plastry cebuli, zmiażdżony czosnek, jak również por;
- łojotok – zaleca się wypijanie dziennie dwóch szklanek soku z kapusty;
- opryszczka – należy przykładać na noc liście kapusty, które po przebudzeniu zmywa się sokiem. Pomóc mogą też okłady z gotowanych w oleju liści szpinaku.
Wstydliwy problem…
Wzdęcia czy zaparcia to wstydliwy problem wielu osób. W aptekach półki aż uginają się od specyfików, które rzekomo mają pomóc w zlikwidowaniu dokuczliwych problemów. Ich korzystne działanie jest jednak krótkotrwałe. Zamiast codziennie zażywać tabletki, lepiej jest zmodyfikować dotychczasową dietę i skorzystać z dobroczynnych właściwości warzyw. Oto przykłady, jak i co stosować:
- opuchlina wodna – w tym przypadku zaleca się ugotowanie i zjedzenie zupy mlecznej z dodatkiem cebuli, którą należy jeść dwa razy dziennie. Ponoć poprawa następuje po tygodniu;
- wzdęcia, wiatry – warto spożyć zupę z cebuli. Pomoże też spożywanie pietruszki, pora lub naparu z selera;
- niestrawność – również zaleca się zupę cebulową;
- zaparcia – warto jeść buraki, pić wodę z ugotowanej kapusty, jak również spożywać por.
Zobacz też: Tajniki chińskiej diety
Rany i ukąszenia
Również z nimi można walczyć za pomocą warzyw. Oto przykłady co, jak i kiedy stosować:
- gdy ukąsi pszczoła, osa lub komar – miejsce ukąszenia należy potrzeć kawałkiem cebuli lub ząbkiem czosnku; pomoże też zmiażdżona natka;
- oparzenia – w tym przypadku pomoże kompres z cebuli, zmiażdżone liście kapusty lub gotowane liście szpinaku;
- rany – warto zastosować kompres z soku cebuli, jak również okład ze zmiażdżonej natki pietruszki czy też sok z selera;
- odmrożenia – w tym przypadku również pomoże cebula, wywar z korzenia lub liści marchwi. Kojąco działa również seler;
- pęknięcia skóry – cebula, przykładać liście kapusty namoczone w oleju słonecznikowym.
Zbawienna marchew?
Okazuje się, że warzywo to może pomóc w walce ze zmarszczkami. Sok z marchwi ogólnie poprawia wygląd i kondycję skóry. Ujędrnia ją, poprawia koloryt, a także zapobiega zmarszczkom. Osoby, których skóra twarzy jest sucha, mogą stosować maseczki z marchwi.
W profilaktyce zapobiegania zmarszczek zaleca się też spożywanie rzodkiewki ogrodowej, która wzmaga także porost włosów.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!