Dziecko z białaczką – Drake chory na raka

białaczka
Każdy dotyk sprawia mu ból i każdego dnia obawia się śmierci. Tak wygląda rzeczywistość pewnego małego chłopca…
Marta Słupska / 27.02.2017 14:42
białaczka

Cierpienie tego chłopca jest tak dojmujące, że gdy jego mama zamieściła w sieci jego zdjęcie z długim opisem dotyczącym tego, jak walczy z chorobą, wiele osób nie potrafiło powstrzymać łez.

Będę walczyć za niego, kiedy on nie da rady

Drobny, zgarbiony chłopiec pochyla się nad toaletą. Jest półnagi, łysy i widać, że z trudem udaje mu się ustać na nogach. To Drake – 10-latek, który od 2012 roku walczy z białaczką. Obecnie dzielnie stawia czoło chorobie, przechodząc chemioterapię. Jego mama, Jessica Medinger, opublikowała zdjęcie syna, by pokazać, jak straszna i wyniszczająca choroba spotkała jej dziecko. Jej list, który widnieje pod fotografią, jest naprawdę wzruszający.

To zdjęcie z dzisiejszego ranka po tym, jak zaniosłam Drake'a do łazienki. Tak, ma na sobie pieluchę, bo przez 75 proc. czasu nie jest w stanie kontrolować swojej fizjologii. To sama skóra i kości, bo muszę go błagać, żeby zjadł chociaż jedno ziarenko groszku na kolację albo wypił szklankę wody w ciągu dnia
– pisze Jessica.

W oświadczeniu kobiety czytamy, że „życie nie jest zawsze poprawne politycznie i piękne, jest prawdziwe”, a na potencjalne zarzuty, że nie powinna zamieszczać w sieci zdjęcia półnagiego syna, odpowiada: „Życie nie jest piękne, a rak niszczy człowieka”. Wspomina, że kładzie się z Drake’m spać, ponieważ chłopiec boi się, że coś się stanie, a przez „coś” ma na myśli śmierć. Gdy rozmawiają, synek pyta ją, czy kiedy umrze, trafi do nieba i będzie mógł bawić się z tatą…

Krótka, ale niezwykła w swoim przekazie wypowiedź Jessicy pod zdjęciem syna to dowód na to, jak bardzo kobieta kocha swoje dziecko. Jak sama przyznaje, będzie dla niego walczyć do końca.

To jest on mówiący mi "mamo, nie wytrzymam". (…)To jest on mówiący mi, że się boi i że nie dotrwa do swoich 11. urodzin. To on i ja mówiąca mu, że będę walczyć za niego, kiedy on nie da rady. On i ja, i nasz świat (…)To on, Drake, Stinky Joe, mój cały świat. To mój uśmiech, moja miłość, moje bicie serca. Jest też moimi łzami, bólem głowy i złym nastrojem. Jest moim życiem
– pisze.

Publikujemy tę historię aby pokazać, że rak to ciężka choroba, która dotyka ludzi w każdym wieku. Pacjenci onkologiczni pokazywani w mediach są często uśmiechnięci i wbrew chorobie szczęśliwi – historii taki jak przypadek walczącej z mięsakiem Ayali pokazywaliśmy już wiele. Nie każdy chory ma jednak tyle energii, nie każdy też potrafi radzić sobie z rakiem „na wesoło”. Śmiertelna choroba, szczególnie, gdy dotyczy dziecka, to tragedia nie tylko dla chorego, ale też jego najbliższych.

Ogromne poruszenie, które wywołała publikacja Jessicy Medinger w sieci, sprawiło, że uruchomiono specjalną skrzynkę pocztową, na którą można przesyłać kartki i wiadomości dla chłopca. Drake’a można wpierać w chorobie także finansowo. Więcej informacji znajduje się na jego stronie crowfundingowej.

Jakie są objawy białaczki?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA