Minimalna Interwencja Alkoholowa to krótkie działanie jakie powinien podjąć lekarz podczas każdego kontaktu z osobą palącą.

Gdzie i kiedy wykonać bezpłatną cytologię?

Mimo że o raku szyjki macicy mówi się dużo, liczba zachorowań w Polsce wynosi ok. 4 tysięcy rocznie. Wykonywana co trzy lata bezpłatna cytologia może uratować Twoje zdrowie i życie. Sprawdź, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o badaniu cytologicznym.
/ 15.03.2012 14:55
Minimalna Interwencja Alkoholowa to krótkie działanie jakie powinien podjąć lekarz podczas każdego kontaktu z osobą palącą.

W ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy raz na 3 lata każda kobieta w wieku od 25 do 59 lat może zrobić bezpłatną cytologię. Adresy gabinetów, które wykonują takie badanie znajdziesz na stronie www.polecamcytologie.pl

Sprawdź: Co to jest cytologia?

Na stronie internetowej dowiesz się także jak wygląda badanie cytologiczne i  przeczytasz ogólne informacje o chorobie.

Regularne badania mogą pomóc zatrzymać rozwój raka szyjki macicy. Zbyt późne jego wykrycie zmniejsza szanse na wyleczenie. Co ważne, więcej niż połowa kobiet z tym nowotworem nigdy nie robiła cytologii. Jeśli nie jest to dla Ciebie wystarczająca motywacja, obejrzyj film zachęcający do wykonania badania, który znajduje się pod adresem koalicjarsm.pl/video-zadna-polka-nie-musi-umrzec-z-powodu-raka-szyjki-macicy...-18.html

Zobacz: Co to jest rak szyjki macicy?

Źródło: Informacja prasowa / ab

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!