Nie zaszczepisz się – nie dostaniesz pracy. Nowy pomysł rządu

szczepienia fot. Adobe Stock
Jak walczyć z rozprzestrzeniającymi się w społeczeństwie chorobami takimi jak odra i ruchem antyszczepionkowym? Politycy mają plan!
/ 14.12.2018 08:51
szczepienia fot. Adobe Stock

Jak powstrzymać rozprzestrzeniającą się odrę i inne zakaźne choroby? Jak informuje „Super Express” rząd ma nowy pomysł, w którym główny udział mieliby pracodawcy w Polsce. Przy zatrudnianiu mieliby prawo wymagać od kandydatów zaświadczenia, że byli szczepieni.

Jeśli nie zaszczepisz dziecka, zapłacisz więcej. Projekt ustawy jest już w Sejmie

„Jest tylko jeden problem, nie możemy dyskryminować obcokrajowców, więc choć tak naprawdę chodzi o nich, to ten obowiązek musiałby dotyczyć wszystkich, a więc także polskich pracowników” – powiedział na łamach tabloidu przedstawiciel Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Pomysł spodobał się nie tylko politykom. „To jedyny skuteczny sposób zabezpieczenia naszych obywateli, żebyśmy nie musieli obawiać się epidemii” – czytamy w SE.pl wypowiedź Marcina Kostki, stojącego za projektem ustawy obywatelskiej „Szczepimy, bo myślimy”.

Przypomnijmy, że ustawa ta zawiera zapisy, które mówią o wprowadzeniu szczepienia jako kryterium do przyjęcia dziecka do publicznego żłobka lub przedszkola. Ustawa ta zakłada też podniesienie składki zdrowotnej dla rodziców, którzy nie szczepią swoich dzieci.

Czy pomysł rządu o tym, aby nie przyjmować do pracy niezaszczepionych ma szansę na realizację? „Są dyskusje prowadzone nad różnymi rozwiązaniami, jest za wcześnie, żeby przesądzać, które zostanie wybrane” – mówił „Super Expressowi” rzecznik GIS.

O szczepieniach czytaj też:Żłobki i przedszkola dostępne tylko dla zaszczepionych dzieci. Czy ten projekt wejdzie w życie?„Radzili, żeby nie podawać dziecku leków i nie wzywać karetki”. Jej córka prawie umarła, bo nie była szczepiona

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA