Cytaty na pewność siebie - 9 inspirujących silnych kobiet

Cytaty na poprawę pewności siebie fot. Fotolia
Te słowa padły z ust kilku z najsilniejszych kobiet w historii. Warto je znać i... wprowadzić w życie. Szczególnie, jeśli na co dzień brakuje ci pewności siebie.
Marta Wilczkowska / 27.05.2021 09:06
Cytaty na poprawę pewności siebie fot. Fotolia

Jeśli zdarza ci się zwątpić w siebie, nie jesteś sama. Mniejsze lub większe spadki samooceny zdarzają się każdej z nas. Na szczęście nawet straconą pewność siebie można odbudować. Czasem jedyne, czego potrzebujesz, to inspirujące motto. Najlepiej takie, które padło z ust jednej z najsilniejszych kobiet w historii!

Zebrałyśmy 9 inspirujących cytatów, które mogą w tym pomóc.

Cytaty silnych kobiet, które warto znać

Niektóre z nich na pewno w przeszłości słyszałaś, część może być dla ciebie nowa. Naszym zdaniem wszystkie są bardzo motywujące i zwyczajnie zwiększają wiarę w siebie!

Maya Angelou, poetka, pisarka i aktorka:

Pilnuj się, aby nikt cię nie lekceważył, nie zbywał ani po tobie nie deptał. Powiedz po prostu: Chwileczkę. Jestem warta wszystkiego, kochanie.

Judy Garland, aktorka i piosenkarka:

Zawsze bądź najlepszą wersją siebie, zamiast gorszą wersją kogoś innego.

Nancy Rathburn, feministka:

Silna kobieta rozumie, że logika, zdecydowanie i siła są równie kobiece, co intuicja i wrażliwość na cudze emocje. Ceni i wykorzystuje wszystkie swoje zalety.

Hellen Keller, amerykańska pisarka:

Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich.

Margaret Thatcher, pierwsza brytyjska kobieta premier:

Każda kobieta, która rozumie problemy związane z prowadzeniem domu, będzie bliżej do zrozumienia problemów związanych z prowadzeniem kraju.

Anita Roddick, założycielka brytyjskiej firmy The Body Shop:

Cokolwiek robisz, bądź inna niż wszyscy – to rada którą dostałam od swojej matki, i nie potrafię wyobrazić sobie lepszej rady dla bizneswoman. Jeśli jesteś inna, wyróżniasz się.

Oprah Winfrey, prezenterka telewizyjna i aktorka:

Myśl jak królowa. Królowa nie boi się niepowodzeń. Porażka to kolejny krok do wielkości.

Sheila Murray Bethel:

Jedną z najbardziej odważnych rzeczy, które możesz zrobić, to określić siebie, wiedzieć kim jesteś, w co wierzysz i co chcesz osiągnąć.

Byron Katie:

Jesteś całkowicie oderwana od rzeczywistości jeśli wierzysz, że istnieje uzasadniony powód, by cierpieć.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj:
13 cytatów na poprawę humoru i samooceny
5 prostych ćwiczeń zwiększających pewność siebie
3 proste kroki, jak zbudować wiarę w siebie

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA