Niedoczynność tarczycy = przemiana materii i odchudzanie

Wystarczą drobne zmiany w diecie, sposobie leczenia i stylu życia, by znacząco przyspieszyć przemianę materii. Jak to dobrze robić przy niedoczynności tarczycy? Przeczytaj!
Diana Ożarowska-Sady / 30.12.2017 04:30

Panie doktorze nie mogę schudnąć!  – często skarżą się pacjentki z niedoczynnością tarczycy. A nawet, jeśli już schudniemy (co wymaga większego wysiłku niż w przypadku osób zdrowych), efekt jo-jo uderza w nas ze zwielokrotnioną siłą. Jakby tego było mało, wiele z nas narzeka na brak energii, zmęczenie, ospałość... Nie jest fajnie.

Jak to zmienić? Wiadomo, trzeba się leczyć. Ale jednocześnie warto skupić się na przyspieszeniu materii. Przy niedoczynności tarczycy staje się to o tyle istotnie, że niedobór hormonów powoduje nie tylko spadek podstawowej przemiany materii, ale też zwiększa ryzyko zaburzeń insulinowych. Komórki stają bardziej oporne na insulinę, co sprawia, że w efekcie gorzej przyswajana i przetwarzana jest glukoza. Dlatego nawet po posiłku czujemy się osłabione i głodne, szybciej też tyjemy. Każdy zaś nadprogramowy kilogram nasila insulinooporność i koło się zamyka. Jak z niego się wyrwać? Oto 5 sposobów.

Polecamy!
Masz niedoczynność tarczycy? Lepiej tego nie jedz! Jakie badania zrobić, gdy podejrzewamy chorą tarczycę? Jak rozpoznać zapalenie tarczycy?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA