Picie alkoholu może utrudniać osiągnięcie orgazmu!
O tym, że alkohol pity w nadmiarze szkodzi zdrowiu wiemy doskonale. Ale czy wiesz, że alkohol może utrudniać osiągnięcie orgazmu? Zobacz, jak alkohol wpływa na życie intymne!


Fot. Fotolia
Nie ma wątpliwości, że alkohol wywiera wpływ na nasze zachowanie:
- dodaje odwagi i pewności siebie,
- pozwala pozbyć się nieśmiałości i kompleksów, a to - otwiera na kontakty z innymi ludźmi,
- sprawia, że czujemy się atrakcyjniejsze w oczach potencjalnych partnerów, a może też powodować wrażenie, że uczucia do drugiej osoby są silniejsze niż w rzeczywistości.
Tym samym – zwiększa prawdopodobieństwo przygodnego seksu. Działa rozluźniająco i odprężająco, co sprawia, że wzrasta nie tylko nasza gotowość na zbliżenia, ale także otwartość i swoboda w czasie miłosnych igraszek.
Kiedy temperatura w sypialni rośnie i podgrzewa atmosferę między kochankami, znacznie łatwiej wypuścić fantazje na światło dzienne, otwarcie mówić i realizować swoje pragnienia.
"Alkohol rozszerza naczynia krwionośne i podnosi ciśnienie krwi, wskutek czego zwiększa się nasze pożądanie. Pod wpływem wysokoprocentowych napojów rośnie też nasza wrażliwość na dotyk i zapach mężczyzny" – zauważają twórcy kampanii „Kobiecość niejedno ma imię”. "Alkohol jednak, rozszerza też inne naczynia. Na im więcej sobie pozwalamy, tym więcej zdaje się przyjąć nasz kieliszek. Uzupełniamy więc zawartość regularnie, a naczynie z czasem – wydaje się tracić dno.
Zobacz także: Kobiety o dużych ustach częściej przeżywają orgazm?
Alkohol wysusza błony śluzowe
Wspomniane odprężenie jest efektem spowolnionego działania układu nerwowego.
Alkohol spożywany w większych ilościach upośledza działanie całego organizmu i zmniejsza jego sprawność, m.in. utrudnia osiąganie orgazmu! Może być powodem spadku libido, a także dyskomfortu i bólu podczas stosunków.
"Zarówno alkohol, jak i wszelkiego rodzaju używki mogą powodować wysychanie błon śluzowych, także tych, wyścielających pochwę" – zauważają twórcy serwisu dla kobiet www.kobiecosc.info.
Poza tymi doraźnymi, są i bardziej długofalowe konsekwencje nadmiernego picia alkoholu. Drinki, piwo czy wino spożywane zbyt często wpływają negatywnie na funkcjonowanie układu rozrodczego.
U kobiet alkohol zwiększa ryzyko zaburzenia płodności owulacyjnej, a ponadto – oddziałuje na tę sferę pośrednio: utrudnia działanie kwasu foliowego oraz wpływa na zakwaszenie ciała – m.in. śluzu szyjkowego. A to, zmniejsza wydatnie szansę przetrwania wędrujących w nim plemników.
Źródło: Materiały prasowe www.kobiecosc.info
Zobacz także: Jak alkohol wpływa na uczucia?