Mężczyzna, alkohol, kac, sylwester. Fot. Fotolia/ Edipresse fot. Fotolia

3 najgorsze sposoby na kaca – nie rób tego!

Ból głowy i nudności jako objaw kaca to nic miłego – wie o tym każdy, kto choć raz przesadził z alkoholem. Oto 3 najgorsze sposoby na kaca, które są zaskakująco często praktykowane. Unikaj tego!
Mężczyzna, alkohol, kac, sylwester. Fot. Fotolia/ Edipresse fot. Fotolia

Kac czyli popularny syndrom dnia następnego to wyjątkowo nieprzyjemne następstwo nadmiernego spożycia alkoholu. Sposobów na kaca jest kilka, jednak wśród "zaradnych" krążą takie, które mogą przynieść więcej szkody niż pożytku... Oto 3 najgorsze sposoby na kaca, których lepiej nie testować!

1. Wybijanie "klina klinem"

Niektórzy twierdzą, że nic tak nie stawia na nogi po nocnym szaleństwie alkoholowym jak zimne piwo. Nie stosuj tej metody! Zamiast sobie pomóc – zaszkodzisz.

Jeśli zdarzyło ci się przesadzić z alkoholem, kolejnego dnia pij dużo płynów: niech będzie to woda, herbata lub napój izotoniczny.

2. Wysiłek fizyczny sposobem na kaca

Wielu z nas czyni postanowienia noworoczne – w ich repertuarze bardzo często znajduje się wzmożona aktywność fizyczna: w styczniu chętnie przechodzimy na dietę odchudzającą, zapisujemy się na siłownie, zaczynamy biegać. Pamiętaj jednak, że suto zakrapiana impreza sylwestrowa nie pozwoli ci na wysiłek fizyczny w sam Nowy Rok.

Bieganie czy dźwiganie ciężarów prędzej doprowadzi do omdlenia i zawrotów głowy a nawet nudności, niż wyleczy kaca. Wzmożona aktywność fizyczna "na kacu" nie jest wskazana.

Zobacz także: Naturalne sposoby walki z kacem

3. Szybkie zapełnianie żołądka

Dobrym sposobem na złagodzenie objawów kaca jest wypicie szklanki soku pomarańczowego przed snem. Zapobiegnie to (przynajmniej w części) odwodnieniu, przez które organizm łatwiej poddaje się efektom działania dużej ilości alkoholu.

Kiedy jednak już dopadnie cię kac, nie staraj się naraz wypijać dużej ilości wody czy zapełniać żołądka tłustymi potrawami.

Jeśli kacowi towarzyszą nudności, spowoduje to jedynie szybsze opróżnienie zawartości żołądka, a sam sposób nie przyniesie spodziewanych efektów.

Zobacz także:

Jak leczyć kaca?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!