Domowe sposoby na kurzajki

Kurzajki to nic innego, jak małe brodawki pojawiające się na skórze. Powoduje je wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Można usuwać je specjalistycznymi metodami w gabinetach dermatologicznych, lecz istnieje również szereg domowych metod, jak pozbyć się kurzajek.
Marta Kosakowska / 28.05.2012 06:13

Kurzajki to nic innego, jak małe brodawki pojawiające się na skórze. Powoduje je wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Można usuwać je specjalistycznymi metodami w gabinetach dermatologicznych, lecz istnieje również szereg domowych metod, by pozbyć się kurzajek.

Domowe sposoby na kurzajki

 

Kurzajki można usuwać przez wymrażanie, wypalanie laserem lub igłą elektryczną. Takie zabiegi wykonać można u lekarza dermatologa. Oczywiście również w aptece dostaniemy wiele środków, które pomogą pozbyć się kurzajek, warto jednak spróbować naturalnych i niedrogich sposobów, za pomocą których skutecznie i bezboleśnie pozbędziemy się uciążliwych i nieestetycznych brodawek na skórze.

Oto kilka domowych sposobów na kurzajki:

  • Czosnek. Przeciwirusowe działanie czosnku nie tylko wspomoże leczenie przeziębienia czy grypy, ale również przyspieszy gojenie brodawek. Wstarczy codziennie robić okłady ze świeżego, przeciśniętgo czosnku w zmienionym chorobowo miejscu. Spowoduje to szybsze złuszczanie i odpadnięcie brodawki. Aby nie drażnić zdrowych partii skóry, zabezpiecz okolice brodawki wazeliną.
  • Witamina C. Rozgnieciona tabletka, wymieszana z odrobiną wody, przykładana do brodawki, przyspieszy jej wyschanie, a przez co doprowadzi do szybszego zagojenia zmiany chorobowej.
  • Ocet. Również okłady z octu przyspieszą leczenie brodawki. W tym celu należy nasączony octem wacik przykładać do kurzajki i zaklejać plastrem. Taki kompres należy stosować co najmniej przez 1-2 godziny dziennie.
  • Mlecz, czyli mniszek pospolity. Mleczny sok zawarty w łodydze mniszka wyciśnięty wprost na brodawkę, delikatnie podrażni chorą okolicę i pobudzi układ immunologiczny do walki z wirusem.
  • Skórka z cytryny przykładana do kurzajki zahamuje jej wzrost.
  • Olejek z drzwa herbacianego stosowany jako środek do smarowania kurzajek (kilka razy dziennie) przyspieszy gojenie brodawek.
     

Fot. Depositphotos

Źródło:  "1001 rad dla zdrowia", Reader's Digest, Warszawa 2008.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/25.09.2017 15:46
Kurzajki są okropne, czasami bardzo szpecące . Ja zawsze wstydziłam się ich strasznie! Aż wkoncu wybrałąm się do Centrum Podologicznego w Łodzi, gdzie skutecznie usunięto mi kurzajki, od tego momentu mam dużo większy komfort.
/13.07.2014 18:08
Wilczomlecz ogrodowy , wilczomlecz sosnka ew inne wilczomlecze... ich biały sok wypala znamiona w tym kurzajki - jest toksyczny ! Ale pomaga nawet na skórne zmiany przedrakowe. Na kurzajki też działa. Warto jeszcze sok z jaskółczegoziela - ew najpier jaskółcze a na to wilczomlecz - aa wilczomlecz bardzo ale to bardzo podrażnia błony śluzowe - wiec niebrać tego do ust pod żadnym pozorem oraz nie zatrzeć sobie oczu czy miejsc intymnych - przy zatarciu oczu możliwa nawet ślepota. TO trujące zioło jest wyąćznie dla ludzi rozśądnych. Z jakółczym zielem nie ma tego problemu... mozna nawet pić herbaty po jego ususzeniu ( nadmiar i notoryczne stosowanie herbaty z jaskółczego ziela może jednak niszczyc wątrobę)
/28.08.2013 17:43
Mi tam tez żadne domowe sposoby nie pomagały, zioła, maści i inne cuda, dopiero jak porządnie zamroziłam, kurzajki zniknęły raz na zawsze.
POKAŻ KOMENTARZE (6)