Jak zapobiegać łysieniu?

Łysienie plackowate dotyka najczęściej osoby młode (głównie mężczyzn), a także chorych np. na bielactwo, zapalenie tarczycy lub jelita grubego/fot. Fotolia fot. Fotolia
Łysienie może być powodowane m.in. anemią, złą dietą, grzybicą lub łojotokowym zapaleniem skóry głowy. Włosom nie sprzyjają również lokówki, suszarki ani prostownice. Z tą wiedzą łatwiej zapobiegać wypadaniu włosów. Co jednak robić, gdy włosy wciąż wypadają?
/ 06.05.2011 13:13
Łysienie plackowate dotyka najczęściej osoby młode (głównie mężczyzn), a także chorych np. na bielactwo, zapalenie tarczycy lub jelita grubego/fot. Fotolia fot. Fotolia

Odrzuć suszarkę, chwyć witaminy!

Niektórym formom łysienia można zapobiegać – dotyczy to szczególnie łysienia, które jest efektem złej pielęgnacji, nadużywania środków stylizujących. Można również zmienić dietę, by nie mieć anemii oraz niedoborów witamin i minerałów.

Zobacz też: Dlaczego ludzie łysieją?

Grzybica?

Należy również dbać o higienę głowy, chociaż grzybica nie jest efektem zaniedbań, ale zarażenia. Nie ma innej rady: potrzebne jest bardzo intensywne leczenie. Niektóre grzybice skóry głowy wymagają hospitalizacji.

Co robić?

Łysienie typu męskiego można powstrzymać – nie można go jednak wyleczyć – stosując w wypadku mężczyzn leki przyjmowanie doustnie oraz leki do wcierania.

Obecnie na rynku jest coraz więcej preparatów, które powodują zahamowanie łysienia z przyczyn DHT. Niestety, nie zawsze te preparaty powodują odrost utraconych włosów, co dotyczy przede wszystkim mężczyzn. Najlepiej wówczas zastosować nieinwazyjną implantację łysych miejsc, co poprawi komfort psychiczny. O pozostałe na głowie włosy trzeba nadal dbać i zapobiegać ich wypadaniu.

Zobacz też: Co stosować na wypadanie włosów?

Łojotokowe zapalenie skóry

Dość żmudne jest leczenie łojotokowego zapalenia skóry i dlatego wymaga to od pacjenta cierpliwości. Niestety, trzeba się liczyć z nawrotami choroby. Jednak jeśli nie było stanów ropnych na głowie, to po wyleczeniu włosy odrastają.

Trzeba dbać o dobrą kondycję całego organizmu, a gdy coś się dzieje z włosami, poprosić o diagnozę specjalistę, do którego zgłosić się można bez skierowania.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA