Z alergią pokarmową wiąże się reakcja immunologiczna naszego rganizmu na składniki zawarte w pożywieniu/ fot. Fotolia

Sprawdź, czy masz nadciśnienie tętnicze!

Udar mózgu, niewydolność serca, zawał, uszkodzenie siatkówki oka, przewlekła choroba nerek - takie choroby grożą każdemu, kto cierpi na nadciśnienie tętnicze. Porównaj wyniki swoich badań z naszym niezbędnikiem - sprawdź, czy Twoje ciśnienie tętnicze jest w normie.
Marta Słupska / 15.06.2011 11:32
Z alergią pokarmową wiąże się reakcja immunologiczna naszego rganizmu na składniki zawarte w pożywieniu/ fot. Fotolia

Nadciśnienie tętnicze może doprowadzić do udaru mózgu, uszkodzenia siatkówki oka, niewydolności serca i zawału oraz przewlekłej choroby nerek.

Sprawdź, jakie są prawidłowe wartości ciśnienia tętniczego i zakresy norm dla nadciśnienia lekkiego, umiarkowanego i ciężkiego.

Po kliknięciu na wybrany rodzaj badania możesz sprawdzić jakie parametry oznaczają normę, a kiedy stężenie jest zbyt wysokie lub zbyt niskie i jakie schorzenie lub chorobę może oznaczać.

* Ciśnienie optymalne
* Ciśnienie prawidłowe
* Ciśnienie wysokie prawidłowe
* Nadciśnienie łagodne
* Nadciśnienie umiarkowane
* Nadciśnienie ciężkie

Zachęcamy do przejrzenia zakładki Wyniki badań - zdrowotnego niezbędnika, który przeprowadzi Cię przez interpretację wyników badań krwi, moczu, lipidogramu, biochemii, koaguloramu, elektrolitów, gazometrii i badania płynu mózgowo-rdzeniowego.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!