Wszystko o narkotykach

Palenie marihuany/fot. Sxc.hu fot. www.sxc.hu
Warto wiedzieć więcej o narkotykach – by podejmować świadome, samodzielne wybory, by móc się bronić przed szkodliwych działaniem i być świadomym ryzyka, związanego z przyjmowaniem narkotyków. Naucz się rozpoznawać objawy uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Dowiedz się, jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku przedawkowania narkotyków. Zobacz, jak wygląda leczenie narkomanii.
Palenie marihuany/fot. Sxc.hu fot. www.sxc.hu

Narkotyki – zanim spróbujesz

Każdy z nas odpowiada za swoje wybory. Dobrze więc, by były one świadome. Upewnij się, że wiesz wszystko o psychofizycznych konsekwencjach przyjmowania narkotyków.

Polecamy: Zanim spróbujesz narkotyki a zdrowie

Objawy uzależnienia od substancji psychoaktywnych

Jak rozpoznać, że narkomania stała się twoim problemem? Jakie są objawy uzależnienia od środków psychoaktywnych? Jeśli z 6 wymienionych objawów pojawią się u ciebie przynajmniej 3 w ciągu miesiąca, możesz podejrzewać chorobę.

Zobacz: Sześć objawów uzależnienia od substancji psychoaktywnych

Dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej o składzie i działaniu na organizm poszczególnych substancji:

Marihuana

Amfetamina

LSD

Ecstasy

Dopalacze

Kokaina

Przedawkowanie – pierwsza pomoc

Według statystyk, przedawkowanie narkotyków to jedna z częstszych przyczyn zgonów wśród młodych ludzi. Jak rozpoznać, że doszło do przedawkowania narkotyków? Jak udzielić pierwszej pomocy, zanim będzie za późno na cokolwiek?

Polecamy: Pomoc w razie przedawkowania narkotyków

Jak leczyć narkomanię?

Leczenie narkomanii to sprawa indywidualna – terapia jest bowiem dobierana pod kątem danej substancji. Żeby rozpocząć leczenie, trzeba się zgłosić do jednego z państwowych punktów ambulatoryjnych, które oferują terapię, bądź ośrodków prywatnych lub MONAR-u.

Przeczytaj: Jak leczyć narkomanię?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA