wysypka fot. Adobe Stock

Grypa – czy jej objawem może być wysypka?

W takim przypadku konieczne jest zaprowadzenie dziecka do lekarza!
Marta Słupska / 22.01.2019 14:13
wysypka fot. Adobe Stock

Co kojarzy się z grypą? Z czym wiążemy tę chorobę? Skojarzenia większości z nas są na pewno podobne – objawy grypy to przecież kaszel, katar, bóle mięśni i stawów, gorączka, osłabienie… Trudno je przeoczyć. Niestety, o grypie, jak o każdej chorobie, mogą też świadczyć mniej oczywiste symptomy. Przekonała się o tym pewna Amerykanka, matka dwóch chłopców.

Jak uniknąć przeziębienia?

Wysypka objawem grypy?

Brodi Willard jest pielęgniarką i mamą. Kilka dni temu zamieściła na Facebooku zdjęcie swojego synka, na którym widać, że chłopiec ma na ręku pokrzywkę. Wysypka nie była jednak reakcją alergiczną, lecz objawem groźnej choroby.

Mój syn wrócił dziś ze szkoły z pokrzywką. Powiększała się, gdy się drapał. Zmieniłam mu ubranie i wykąpałam, ale nic nie pomagało. Zadzwoniłam więc do pediatry, który powiedział, że tego dnia miał już dwoje dzieci z takim objawem i okazało się, że oboje mają grypę. Zabrałam więc syna do lekarza, zbadano go i też stwierdzono, że to grypa
– napisała Brodi.

Kobieta przyznała, że jej syn nie miał żadnych innych objawów, które mogłyby sugerować, że zachorował na grypę: nie męczył go kaszel ani katar, nie miał gorączki. Jedyne, co dało się zauważyć, to pokrzywka.

Brodi Willard zachęca innych rodziców, by nie ignorowali wysypek na ciele dzieci i w razie ich wystąpienia od razu zaprowadzali maluchy do lekarza. Szczególnie, że grypa jest groźną chorobą, która – w przypadku powikłań, gdy nie jest leczona – może zakończyć się śmiercią.

Zobacz też:
Poznaj różne oblicza grypy
Dlaczego tak niewielu Polaków szczepi się na grypę?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)