Krople Latanost wycofane fot. Fotolia

Wycofane krople Latanost - numer partii i przyczyny decyzji GIF

Sprawdź, o którą partię kropli chodzi i jaka była przyczyna tej decyzji
Marta Wilczkowska / 07.07.2015 09:49
Krople Latanost wycofane fot. Fotolia

Po decyzji z 29 maja 2015 o wycofaniu ze sprzedaży jednej z partii kropli do oczu Latanost, Główny Inspektor Farmaceutyczny ponownie podjął decyzję w sprawie tego preparatu. Zgodnie z jego oświadczeniem z dnia 3 lipca 2015 kolejna partia preparatu zostanie wycofana ze sprzedaży na terenie całego kraju.

Wycofane zostają krople Lacanost o numerze serii B240367, o dacie ważności 02.2016.

Decyzja zapadła po wpłynięciu do GIF protokołu z badań przeprowadzonych przez Narodowy Instytut Leków, podczas których wykryto w tej partii preparatu niezgodności ze specyfikacją podaną przez producenta kropli. W decyzji czytamy:
Badania próbka (...), nie odpowiada wymaganiom specyfikacji wytwórcy, ze względu na przekroczony limit dla dla pojedynczych nieznanych zanieczyszczeń pokrewnych latanoprostu oraz cząstek niewidocznych okiem nieuzbrojonym.

GIF nadał decyzji rygor natychmiastowej wykonalności.

Krople do oczu Lacanost stosuje się w leczeniu podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz u chorych na jaskrę otwartego konta, której towarzyszy podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe.
Krople Latanost wycofane z aptek

Czytaj także:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)