Jak zachować witalność seksualną według medycyny chińskiej?

Jedną z głównych zalet plastrów antykoncepcyjnych jest to, że przykleja się je co 7 dni, a co za tym idzie nie trzeba pamiętać o codziennym przyjmowaniu jak w przypadku tabletek /fot. Fotolia
Obniżone libido, impotencja, kurczenie penisa – to nie jedyne dolegliwości na które uskarża się coraz więcej osób. Koncerny farmaceutyczne oferują przeróżne specyfiki, które mają pomóc w odzyskaniu radości z seksu. Czy wiesz, że podobne efekty możesz uzyskać stosując naturalne metody medycyny chińskiej?
/ 20.04.2011 15:03
Jedną z głównych zalet plastrów antykoncepcyjnych jest to, że przykleja się je co 7 dni, a co za tym idzie nie trzeba pamiętać o codziennym przyjmowaniu jak w przypadku tabletek /fot. Fotolia

Zaburzenia seksualne zależą od procesów starzenia?

Zdrowie i energia seksualna są ze sobą ściśle powiązane. Dlatego też radość płynącą ze współżycia czerpać będą osoby, które nie uskarżają się na żadne dolegliwości. Przykładowo czas erekcji czy wrażliwość członka są uzależnione od prawidłowego krążenia. Według wierzeń medycyny chińskiej zaburzenia seksualne nie są uzależnione od procesów starzenia. Radość z seksu mogą bowiem czerpać również osoby po sześćdziesiątym roku życia.

Zadbaj o swój seks

By cieszyć się radością i satysfakcją z odbycia stosunku płciowego, należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim mężczyźni powinni kontrolować swój wytrysk. Seksu nie należy uprawiać podczas anomalii pogodowych, jak huragany, upalnych lub bardzo mroźnych dni, czy też w czasie pełni Księżyca lub zaćmienia Słońca. Ponadto nie wolno współżyć w świątyniach, kuchni i cmentarzach. Stosunku nie wolno odbywać, gdy jest się głodnym zdenerwowanym, chorym, zmęczonym lub pod wpływem alkoholu.

Zobacz też: Jak stosować chińskie zioła?

Pamiętaj o afrodyzjakach

Medycyna chińska proponuje wiele rozwiązań, które mają pomóc w walce z zaburzeniami seksualnymi. Dobrym rozwiązaniem może być także zadbanie o odpowiednią dietę. Do menu zaleca się włączenie naturalnych afrodyzjaków, jak ostrygi, małże, krewetki, żółwie, jajka, miód, nerki zwierząt, papryka, nasiona dyni, czosnek, żeń-szeń, koniki morskie. Ponadto dietę można wzbogacić o cebulę, chiński szczypior, produkty sojowe, dziczyznę, wino z winogron, a nawet poczwarki jedwabnika.

Zadbaj o ćwiczenia

Chińczycy są zwolennikami takich aktywności fizycznych, które nie wymagają użycia przyrządów. Popularnością cieszą się tai-chi, qigong. W medycynie chińskiej wyróżnia się przeróżne ćwiczenia, które mają wspomóc witalność seksualną. Oto niektóre z nich:

  • zaciskanie zębów – ćwiczenie należy wykonywać kilka razy dziennie. Zęby zaciska się lekko, jakby coś się przeżuwało. Dzięki temu wzmacnia się potencję.
  • Pocieranie talii – masuj talię oburącz z dołu na górę. Należy wykonać trzydzieści sześć powtórzyć przy zachowaniu wyprostowanego tułowia. Ćwiczenia wzmacnia energię seksualną.
  • Masaż karku – należy to robić z dołu do góry. Zaleca się wykonać trzydzieści sześć powtórzeń. Dzięki temu wzmacnia się potencję.
  • Pociąganie za uszy – poprawia wydolność i wzmacnia witalność seksualną.
  • Masowanie podeszew stóp – pozwala zachować zdrowie i wzmacnia potencję. Zaleca się wykonywanie tego ćwiczenia po kąpieli.

Ponadto w czerpaniu radości z seksu może pomóc odpowiedni sen i ubiór.

Zobacz też: Chińska dieta - sposób na zdrowie?

Źródło: „Wielka księga medycyny chińskiej” Henry B. Lin.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA