Radiestezja – czy wahadła mogą leczyć?

W radiestezji leczenie może się odbywać za pomocą oddziaływania wahadłem bezpośrednio nad chorymi miejscami/fot. Fotolia fot. Fotolia
Radiestezja to leczenie za pomocą wahadeł. Jakie są rodzaje wahadeł i które z nich mogą pomóc w leczeniu chorób? O czym trzeba pamiętać poddając się leczeniu wahadłami? Kiedy taka terapia może przynieść efekty, a kiedy jej stosowanie jest wykluczone? Co jest szczególnie ważne w takim leczeniu?
/ 10.08.2011 08:58
W radiestezji leczenie może się odbywać za pomocą oddziaływania wahadłem bezpośrednio nad chorymi miejscami/fot. Fotolia fot. Fotolia

Wahadła – do czego służą?

Wahadła mają bardzo szerokie zastosowanie: od wykrywania cieków wodnych, przez leczenie chorób, po przepowiadanie przyszłości i szeroko rozumianą pracę z energiami. Na czym jednak polega leczenie za pomocą wahadeł?

Zobacz też: Czy można leczyć magnesem?

Typy wahadeł

Istnieją różne rodzaje wahadeł. Posiadają one odmienne właściwości i są pomocne w określonych sytuacjach.

Przykłady:

  • wahadła egipskie (np. Izis, Karnak, Ozyrys) o bardzo szerokim zastosowaniu w leczeniu;
  • wahadła profilaktyczne pomocne w czasie osłabienia organizmu;
  • wahadła z tzw. akumulatorkiem jakiegoś mikroelementu (np. miedzi, żelaza, cynku) –pomocne przy leczeniu określonych schorzeń.

Co jest ważne przed zabiegiem?

Pierwszą rzeczą, którą zajmuje się radiesteta, jest ocena stanu energetycznego pacjenta. Taka diagnoza może wskazać zaczątki schorzeń lub skłonność do nich, może też ujawnić konkretne problemy zdrowotne. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie aury pacjenta i wyrównanie jego energii, a także sprawdzenie, czy otoczenie nie wywiera negatywnego wpływu na pacjenta (cieki wodne, negatywna energia w mieszkaniu).

Zobacz też: Czy medycyna naturalna może zagrażać zdrowiu?

Kiedy radiestezja pomaga?

Leczenie za pomocą wahadeł bywa szczególnie pomocne w schorzeniach, których źródło trudno określić. Ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie zaburzeniu uległo biopole człowieka, a energie zostały zaburzone.

Kiedy nie powinno się stosować leczenia wahadłem?

Mimo że raczej nie ma konkretnych przeciwwskazań do stosowania tego rodzaju terapii, osoba, która się jej poddaje, powinna wcześniej poddać swoje mieszkanie  oczyszczeniu z negatywnych energii. Stosowanie radiestezji jest niewskazane w przypadku niektórych nowotworów.

Jak wygląda zabieg radiestezji?

Leczenie może się odbywać za pomocą oddziaływania wahadłem bezpośrednio nad chorymi miejscami lub na odległość – np. za pomocą zdjęcia czy myślenia o danej osobie i wysyłania jej leczącej energii.

Radiestezja może pomóc tylko wtedy, gdy wykonuje ją doświadczony specjalista. Nie powinno się jej stosować na własną rękę, jeśli nie mamy pełnej wiedzy na temat jej działania.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA