Nadciśnienie – naturalne sposoby na obniżenie ciśnienia krwi

Kariolodzy są zgodni – leki działają, ale same sprawy nie załatwią. Konieczna jest też zmiana trybu życia, choć minimalna. Podsuwamy wskazówki, dzięki którym łatwiej unormujesz ciśnie krwi, a przy okazji poprawi się też twój poziom cholesterolu i figura. Przeczytaj!
Diana Ożarowska-Sady / 01.02.2018 04:30
Tak często można usłyszeć, że na serce zgubnie działa stres. okazuje się jednak, że znacznie jego wpływ przeceniamy. Bo choć rzeczywiście silne emocje podnoszą ciśnienie krwi i przyspieszają bicie serca, same w sobie aż tak nam nie szkodzą. O wiele gorsze dla nas jest niewłaściwe odreagowywanie napięcia, np. przez destrukcyjne zachowania - choćby objadanie się czy sięganie po używki. 
Efekty tego są szczególnie groźne w przypadku osób, które już mają kłopoty z układem krążenia, np. chorują na nadciśnienie.

Warto wiedzieć. Nadciśnienie stwierdza się, gdy w dwóch pomiarach robionych w różnych odstępach czasu ciśnienie krwi przekracza 140/90 mmHg lub średnia wartość dwóch pomiarów podczas jednej wizyty u lekarza wynosi minimum 180/110 mmHg. Po postawieniu diagnozy, lekarz – zwykle internista – przepisuje leki. Czasami trzeba kilku podejść, by ustawić odpowiedni preparat i dawkę, ale w większości przypadków w końcu udaje się terapię tak ustawić, by ciśnienie wróciło (albo chociaż zbliżyło się) do normy. 
Przy czym leki – choć coraz skuteczniejsze – całkowicie same problemu nie rozwiążą. Równocześnie trzeba wziąć pod lupę swój styl życia, bo niektóre z nawyków są dla nadciśnieniowców zgubne. Dalej przedstawiamy 6 takich, które najbardziej odbijają się na efektywności terapii. 

Polecamy!
Jakie najlepiej mieć ciśnienie i puls? Które zioła obniżają ciśnienie krwi?5 objawów, po których poznasz, że skacze ci ciśnienie krwi

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!